Ботев записа изключително важна победа като гост на Берое в Стара Загора с 3:0. Константинос Балоянис откри в 22-та минута, а Георги Николов удвои в 32-та минута. Крайният резултатът беше оформен отново от Георги Николов в 53-та минута. С успеха Ботев почти сигурно си осигури място в плейофната група от 7-мо до 10-то място.

В 5-та минута Себастиан Вия направи остро центриране към Вини Трибуле, но Ханкич се намеси убедително и предотврати опасността.

В 20-та минута Франинско Политино отправи удар, но Ханкич изби.

В 22-та минута Ботев успя да открие, след бърза контра Уме Емануел изведе чудесно Константинос Балоянис сам срещу вратарят на Берое и бранителят не сгреши за 0:1.

В 32-та минута Балоянис центрира от корнер, а Георги Николов засече с глава и удвои преднината на Ботев - 0:2.

В края на полувремето Вия центрира към Дамян Йорданов, но той не успя да играе добре с топката и тя излезе в аут.

В 53-та минута Ботев направи резултата класически Уме Емануел се справи с играч на Берое напредна и пусна страхотен пас в пеналта към Георги Николов, който реализира за 0:3.

Веднага след гола Вия центрира в пеналта и се стигна до сериозно разбъркване, Франсиско Лима не успя да засече и удари Ханкич, а Вини Трибуле отправи удар на опразнената от стража на Ботев врата, но Минков беше на голлинията и изчисти.

Малко по-късно Вия стреля, но Ханкич улови.

В 82-та минута Вия стреля от фаул, но много неточно.

Последва и неточен удар на Камара.

С победата Ботев събра 37 точки и е на 8-то място, а Берое е 10-ти с 32 точки. Пловдивчани вече са на цели 7 точки пред 11-ия Славия и на отбора трябва само две точки, за да си осигури и на практика участието в плейофната група между 7-мо и 10-то място.

В неделя Ботев приема ЦСКА 1948.

Берое: Артур Мота, Дамян Йорданов (Уерик Гаетано 46 мин.), Лусиано Скуадроне (Муса Диало 76 мин.), Франко Минго, Джани Политино (Франсиско Сагардия 46 мин.), Жорди Говеа (Енцо Еспиноса 63 мин.), Карлос Пачаме (Роналдо Камара 46 мин.), Карлос Алгара, Викторио Вълков, Себастиан Виля, Вини Трибуле

Ботев: Хидает Ханкич, Николай Минков, Йонас Там, Атанас Чернев, Константинос Балоянис, Димитър Папазов, Лъчезар Балтанов (Дилан Мертенс 66 мин.), Георги Николов (Фаустас Степанавичус 87 мин.), Ивелин Попов, Уме Емануел, Мохамед Брахими (Самуел Акере 52 мин.)