Нападателят на Ботев Фаустас Степонавичус вкара попадение за младежкия национален отбор на Литва в европейската квалификация срещу Уелс, която тимът загуби с 2:3.

Харис откри в 34-та минута, а Стивънс в 46-та удвои. Котерил реализира трети гол в 83-та минута.

Литва направи късен щурм, но нямаше време за сензационно равенство. Първо футболистът на Ботев Фаустас вкара в първата минута от добавеното време, а малко по-късно Керсис оформи крайното 2:3.

Юношата на Ботев Емил Найденов реализира за юношеския национален отбор до 17 години при загубата от Вестфалия с 1:2.

Националите поведоха с гол на Найденов още във втората минута, но Анди Топали и Даниел Швабауер донесоха успеха за вестфалци.

В контролата участие взе и юношата на Локомотив Мерт Салим, който беше резерва и се появи в игра в 63-ата минута.

Друг играч на Ботев Йонас Там игра цял мач за Естония при загубата с 0:5 от Белгия.

В юношеския национален отбор до 15 години в контролата срещу Черна гора играха цели 6 играчи на Ботев - като титуляри започнаха - Ивайло Ганчев, Деан Несторов който бе с капитанската лента, Петър Байраков. През втората част в игра се появиха Васил Иванов, Габриел Керезов и Даниел Чаушев.

Двубоят завърши 3:3.