Халфът на Ботев Монир ал Бадарин продължава да играе много силно за отбора на Палестина до 20 години. Тимът се класира на полуфиналите в младежката Арабска купа.

В четвъртфиналите Палестина елиминира Йордания след 1:1 в редовното време и изпълнение на дузпи, които завършиха при 5:4 за палестинците, а ал Бадарин вкара решителната пета дузпа.

Монир дади и асистенция при гола в редовното време на Палестина, когато в 8-та минута се разписа Мохамед Сандука.

В полуфиналите Палестина ще срещне Саудитска Арабия.

Другите два полуфинала ще бъдат оформени след мачовете Египет – Мароко и Алжир – Тунис.

Монир ал Бадарин дебютира за младежкия национален отбор на Палестина именно в турнира за младежката Арабска купа. Неговият баща е палестинец, а майка му е българка. Талантът на Ботев е роден в Казанлък и има брат, който също е в отбора на Палестина до 20 години, а в България играе за Розова долина от Трета лига.