Ботев загуби с 1:2 гостуването си на ЦСКА 1948 на стадиона в Бистрица. Гол още в 16-та секунда на Светослав Диков и попадение на бившия играч на Локомотив Бирсент Карагарен осигуриха успеха на домакините. В самия край на двубоя Абдулайе Траоре вкара за Ботев, но за повече от почетно попадение нямаше време.

Домакините откриха с гол още в 17-та секунда дълго подаване от страна на Сидклей Перейра беше подценено от защигтата на Ботев и Светослав Диков успя да открие - 1:0.

В 17-та минута Ханкич изби удар на Умарбаев в корнер, а след неговото изпълнение Диков игра с глава, но топката срещна напречната греда.

Лошите новини за Ботев продължиха и в 24-та минута, когато контузия получи Точукву Ннади и той беше заменен от Красиан Колев.

В 44-та минута домакините удвоиха преднината си. Георги Русев стреля от пеналта, а Ханкич изби, но топката стигна до бившия играч на Локомотив Бирсент Карагарен, който на опразнената врата вкара за 2:0.

В 65-та минута Бароан отправи удар към Наумов, но вратарят на домакините улови.

В последните секунди на добавеното време Абдулайе Траоре вкара почетен гол за Ботев крайното 2:1. Нападателят матира Наумов със страхотно изпълнение от дъгата на пеналта.

Със загубата Ботев остана 10-ти с 27 точки, а ЦСКА 1948 е трети с 51 точки.

В следващия кръг на 17 април Ботев ще приеме Спартак Варна.

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Стив Фуртадо, Симеон Петров, Елитао Тито, Ивайло Чочев, Бирсент Карагарен (Марио Топузов 67 мин.), Георги Русев (Реян Даскалов 78 мин.), Парвиз Умарбаев (Октавио 78 мин.), Педриньо (Радослав Кирилов 67 мин.), Светослав Диков, Сидклей Перейра

Ботев: Хидайет Ханкич, Роберто Пунчец, Джаспър ван Хертъм, Виктор Генев (Самуел Супрайен 46 мин.), Николай Минков, Точукву Ннади (Красиан Колев 24 мин.), Джеймс Етоо (Абдулайе Траоре 67 мин.), Па Конате (Самуел Акере 67 мин.), Уме Емануел, Дилан Мертенс (Антонио Перера 80 мин.), Антоан Бароан

Снимка: Спортал