Футболистът на Ботев Антоан Конте и отбора на Гвинея се класираха за четвъртфиналите на турнира Купата на африканските нации. Тимът победи с 1:0 в осминафиналите Екваториална Гвинея.

Гвинея не беше фаворит, а съперникът на тима беше сензацията на турнира до момента.

Двубоят беше изключително драматичен и всичко най-интересно се случи през второто полувреме.

Първо Федерико Бироко в 55-та минута беше изгонен с директен червен картон и Екваториална Гвинея остана с 10 човека.

В 65-та минута обаче Екваториална Гвинея получи дузпа, която беше пропусната от Емилио Нсуе.

В последните секунди от двубоя Гвинея стигна до победата, след като Мохамед Байо реализира с глава за 1:0 и така Гвинея се класира за четвъртфиналите за първи път от 2015-та година.

Конте, който днес е рожденик, не взе участие в мача.

На четвъртфиналите Гвинея ще срещне ДР Конго, който пък направи до момента най-голямата сензация на турнира и острани един от фаворитите - Египет.