Дунав спря серията на Ботев от 4 поредни победи в шампионата на Първа лига. Двата отбора изиграха неособено качествен мач и завършиха 0:0 в Русе, като си размениха по едно полувреме. Преди почивката домакините натискаха повече, през втората част канарчетата стояха по-добре на терена, но трудно създаваха положения.

Още в първата минута Тодор Неделев отправи шут от изгодна позиция, но топката отиде в ръцете на вратаря Станислав Антонов. В 18-та Дунав изпусна чисто положение. Бившият халф на жълто-черните Божидар Васев центрира отляво, топката мина през куп от играчи, удар на Карагарен бе избит от голлинията от Марин, а при добавката Васев прати топката над гредата от идеална позиция.

През второто полувреме в 57-та минута шут на Карагарен от въздуха профуча на сантиметри от левия страничен стълб. В 75-та минута Васил Шопов от домакините сгреши и подари топката на Тодор Неделев, който напредна и шутира, но право в ръцете на Станислав Антонов. Минута преди почивката отново Неделев стреля от пряк свободен удар, но Антонов изби.

Отново владеехме контрола на мача, но прибързвахме или отигравахме неточно в последните 30 метра от атаките ни. Нямаше го завършващия пас и завършващия удар, коментира старши треньорът на Ботев Николай Киров. Имаме изпълнители за това, но не във всеки мач се получава. Положително е, че в последните мачове допускаме малко голове и малко положения. В България няма лесни противници, всеки може да победи всеки, никой няма право да се чувства фаворит преди мачовете, допълни Киров.

ДУНАВ - БОТЕВ 0:0

ДУНАВ: 86. Станислав Антонов, 4. Петър Патев, 21. Олексей Ларин, 22. Михаил Милчев, 23. Христофор Хубчев, 11. Диян Димов, 10. Васил Шопов, 94. Юлиян Ненов, 14. Божидар Васев, 7. Бирсент Карагерен, 9. Мирослав Будинов

БОТЕВ: 99. Иван Чворович, 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 70. Пламен Димов, 24. Лазар Марин, 10. Серкан Юсеин, 17. Лъчезар Балтанов, 7. Фелипе Бризола, 8. Тодор Неделев, 29. Дуде Ндонгала, 9. Фернандо Виана

СЪДИЯ: Георги Давидов

СТАДИОН: “Градски”, Русе