Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) записа загуба с 0:3 от Септември (София). Срещата от 16-ия кръг на Втора лига се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912".

През първата част играта бе напълно равностойна, като "канарчетата" по никакъв начин не отстъпваха на съперника си. Столичани поведоха в 26-ата минута с меко казано нелеп автогол, след като Атанас Чернев се опита да върне топката към вратаря и я прати в собствената си врата.

В самия край на първата част "жълто-черните" имаха златен шанс да стигнат до равенството. Петър Вуцов пусна отличен пас към Мите Цикарски, който центрира и намери непокрития Иван Василев. Нападателят стреля останал очи в очи с вратаря, но ударът му бе слаб и стражът спаси, а защитник изби пред голлинията.

След почивката на терена имаше само един отбор - този на Септември. В играта на пловдивчани цареше хаос и ботевистите допускаха множество грешки.

Това бе използвано от сработения тим на гостите и след няколко пропуска, в 53-ата минута Атанас Кабов вкара за 0:2. В средата на полувремето Даниел Гичев пропусна да намали от чиста позиция, а малко преди края Реди Каса се разписа за крайното 0:3.

Ботев 2 е на 13-то място със 17 точки, а Септември вече е четвърти с 31.

Следващата седмица Ботев 2 ще гостува на друг от отборите, които се борят за промиция - Спартак Варна.

Ботев 2: Хидайет Ханкич, Мите Цикарски, Мартин Христов , Филип Филипов , Благовест Данчев , Иван Василев, Атанас Чернев, Димитър Пройчев, Юсеин Касов, Петър Вуцов, Стефан Попов

Септември: Николай Банков, Асен Георгиев, Атанас Кабов, Владислав Узунов, Йоан Гаврилов, Кристиян Пешов, Марио Илиевски, Мартин Ачков, Рафаил Пърликов, Реди Каса, Мартин Стойчев