Дубълът на Ботев записа страхотна победа като гост на лидера във Втора лига ФК Крумовград. Пловдивчани спечелиха с 2:1, след като Осман откри, но Траоре вкара две попадения през втората част и донесе трите точки за гостите.

В 39-та минута Ахмед Осман успя да открие резултата, но през второто полувреме Ботев направи пълен обрат.

В 48-та минута Абдулайе Траоре изравни, а отново той в 80-та минута донесе успеха за дубъла на Ботев. Любопитно е, че нападателят вече има четири гола в два мача за Ботев 2 и отново донесе победа, след като през миналия кръг се разписа за успеха с 2:0 над Добруджа у дома.

С успеха Ботев 2 е на 16-то място с 15 точки, а Крумовград вече е втори с 27 точки.

ФК Крумовград беше в серия от три поредни победи, след като култовият Велислав Вуцов пое тима в началото на октомври.

Крумовград: Благой Макенджиев, Дилян Георгиев, Атанас Ташолов, Цветелин Радев, Александру Осипов, Владислав Узунов, Красимир Илиев, Калоян Стефанов, Ахмед Осман, Благовест Данчев, Георги Трифонов

Ботев 2: Мартин Панев, Димитър Балинов, Хуго Аззи, Костадин Татаров, Лъчезар Балтанов, Атанас Йорданов, Добромир Павлов, Бисер Бонев, Монир Ал Бадарин, Абдулайе Траоре, Самюел Акере