Дубълът на Ботев допусна трета поредна загуба във Втора лига, след като тимът загуби като гост на Созопол с 1:4.

Бившият играч на Ботев Борис Тютюков откри резултата за домакините в 8-та минута, но Благовест Данчев в 44-та успя да изравни.

През втората част до 65-та минута резултатът беше 1:1, но хеттрик на Антонио Ласков увеличи резултата до 4:1. Той се разписа в 65-та, 74-та и 78-та минути.

С поражението дубълът на Ботев е на 13-о място с 11 точки, а Созопол е девети с 13.

В следващия кръг Ботев 2 домакин на Спортист Своге.

Созопол: Росен Андонов, Диян Молдованов, Атанас Ташолов, Георги Радев, Петър Кюморджиев, Антонио Ласков, Яни Николов, Димитър Жеков, Иван Тренчев, Борис Тютюков, Венцислав Христов

Ботев 2: Мартин Панев, Димитър Балинов, Мартин Христов, Иван Иванов, Габриел Земярски, Благовест Данчев, Димитър Пройчев, Петър Вуцов, Юсеин Касов, Никола Гелин, Иван Василев