Дублиращият отбор на Ботев записа първа загуба във Втора лига. В среща от 8-ия кръг "канарчетата" загубиха с 0:1 гостуването си на Миньор (Перник).

Проблемите за пловдивчани стартираха още преди началото на двубоя. Иван Василев почувства неразположение на загрявката и бе заменен от Никола Гелин.

През първата част Ботев игра плахо и това бе използвано от домакините, които доминираха. В 38-ата минута пловдивчани допуснаха грешка при разиграване, домакините организираха атака и Божидар Васев откри резултата.

След почивката играта бе равностойна, но пловдивчани бяха далеч от ситуации за гол. Такава се откри пред Димитър Балинов в третата минута на продължението, но от трудна за отиграване топка на 5-6 метра от вратата капитанът стреля над целта.