Дубълът на Ботев загуби с 1:2 гостуването си на Добруджа в Добрич и вече почти няма шансове за оцеляване.

В 28-та минута Денислав Ангелов откри резултата, а Янчо Андреев в 37-та минута удвои.

Монир Ал Бадарин в 72-та минута намали, но Ботев не успя да стигне до нещо повече от почетен гол.

Дубълът на Ботев е на последното място в групата с 27 точки на 6 точки от спасителното 14-то място при оставащи 3 кръга преди края. Така тимът трябва да се надява на истинско чудо, за да остане в групата, а именно да спечелят последните си три двубоя, а отборите пред тях да губят точки.

Следващият петък Ботев 2 приема Крумовград и ако загуби ще изпадне от Втора лига официално.

Добруджа: Христо Ковачев, Петко Цанков, Здравко Серафимов, Ахмед Адемов, Ибрям Ибрям, Янчо Андреев, Божидар Чуканов,
Шериф Осман, Денислав Ангелов, Ивайло Лазаров, Андриан Димитров

Ботев 2: Стефан Смъркалев, Никола Нейчев, Костадин Татаров, Божидар Сидеров, Мирослав Георгиев, Димитър Папазов, Мартин Ситев, Станислав Петков, Даниел Гичев, Константин Павлов, Никола Гелин