Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) завърши наравно 0:0 при визитата на Спортист. Срещата от 31-ия кръг на Втора лига се игра на стадиона в Своге.

Двата тима направиха приятен за наблюдаване сблъсък. Мачът протече в коректен тон, а за това спомогна поведението на двата отбора.

Още в първите минути Иван Василев имаше две добри положения, но ударите на нападателя минаха над вратата. Домакитите отговориха с опасен удар в 20-ата минута, дошъл след центриране.

След почивката чистите голови положения се откриха пред двамата нападатели на двата тима. Първо голмайсторът на "жълто-черните" Иван Василев пропусна от страхотна ситуация в малкото наказателно поле в средата на полувремето.

Последваха две отлични ситуации пред Георги Николов. Талантливият нападател отправи два опасни удара с глава, но при двете ситуации вратарят Християн Славков се намеси по най-добрия начин.

Буквално до последния съдийски сигнал двата тима редуваха атака след атака, но до гол така и не се стигна.

Спортист Своге: Стефано Кунчев, Мартин Сандов, Борислав Христов, Сами Пилер, Галин Ташев, Ивайло Михайлов, Стефан Стефанов, Илия Русинов, Аюб Тазути, Ариф Ферадов, Георги Николов

Ботев 2: Християн Славков, Филип Филипов, Мартин Христов, Атанас Чернев, Станислав Работов, Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Пламен Цончев, Бисер Бонев, Георги Трифонов, Иван Василев