Дубълът на Ботев победи с 3:0 Левски Лом като домакин и записа първа победа от началото на сезона във Втора лига.

В среща от третия кръг пловдивчани бяха по-добрият отбор, но не успяха да вкарат до 59-та минута, когато Раиф Мурадов фаулира в наказателното поле Иван Василев. Мурадов получи втори жълт картон и Левски остана с 10 души. Потърпевшият нападател на Ботев 2 успя да реализира дузпата и откри резултата.

В 87-та минута Никола Гелин удвои преднината на дублиращия тим на Ботев. След страхотна комбинация на 17-годишните Гичев и Гелин се стигна до втори гол за Ботев. Гичев получи в центъра и намери по прекрасен начин Гелин, който преодоля вратаря и удвои аванса на пловдивчани.

Никола Гелин вкара и втори гол във втората минута от добавеното време. Той направи добавка отблизо, оформяйки класическия резултат.

Ботев събра пет точки след първите три кръга, като тимът има една победа и две равенства.

В следващия кръг в понеделник Ботев 2 ще гостува на Лудогорец 2.

Ботев 2: Християн Славков, Димитър Балинов, Атанас Чернев (Мартин Христов 84 мин.), Марио Младеновски, Венцислав Богданов (Благовест Величков 85 мин.), Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Бисер Бонев (Даниел Гичев 38 мин.), Кристиан Добрев (Никола Гелин 46 мин.), Юсеин Касов (Емил Колев 72 мин.), Иван Василев

Левски Лом: Диян Вълков, Васил Сапунджиев, Николай Христов, Виктор Марковски, Георги Иванов, Бапианга Танга, Андон Гущеров, Мохамед Сила, Даниел Кутев, Лъчезар Георгиев, Раиф Мурадов