Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) загуби с 1:3 от Крумовград. Срещата от 32-ия кръг на Втора лига се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912".

"Канарчетата" изиграха много силни 60 минути, в които имаха игрово преимущество. В 10-ата минута Константин Павлов вкара красив гол с удар от далечна дистанция.

След час игра Радев изравни, а само 8 минути по-късно роденият през 2007 година Емил Найденов пропусна златен шанс да възстанови аванса на ботевистите.

В 71-ата минута груба грешка в центъра бе наказана от Мартин Сораков, който с плътен удар вкара за 1:2. В самия край Яшар фиксира крайния резултат.

С днешното поражение дублиращият отбор на Ботев изпадна от Втора лига и през следващия сезон ще играе в Югоизточната Трета лига.

В същото време пък ФК Крумовград се класира за исторически първи път в българския футболен елит.

В класирането Ботев е последен с 27 точки и два кръга преди края няма шанс за спасение. Крумовград е на 3-та позиция с 54 точки и е недостижим от преследвачите Спортист Своге и Марица, които загубиха в този кръг. Етър също вече си осигури класиране за елита, а лидерът в групата дубълът на ЦСКА 1948 няма право да влиза в по-горна група. До последно ще има битка за мястото за баража, а в него са замесени Спортист Своге, Марица и Дунав, а разликата между отборите и едва две точки.

Ботев 2: Стефан Смъркалев, Мирослав Георгиев, Мартин Христов, Никола Нейчев, Димитър Папазов, Мартин Ситев, Лъчезар Балтанов, Станислав Петков, Добромир Павлов, Константин Павлов, Емил Найденов

Крумовград: Благой Макенджиев, Мосес Кандидус, Калоян Пехливанов, Димитър Пиргов, Мартин Сораков, Даниел Миланович, Хуго Аззи, Джунейт Яшар, Бисер Бонев, Цветелин Радев, Жак Пехливанов