Ботев загуби с 1:3 като гост на Черно море в първия си мач от плейофите в първата четворка на втората осмица. Домакините поведоха с 2:0 още до шестата минута, преди Атанас Илиев да намали, но Зе Гомес вкара за крайното 3:1. С поражението Ботев и на практика вече няма как да завърши на седмото място и ще доиграе сезона за престиж.

Още в третата минута Черно море откри, Родриго навлезе в наказателното поле и стреля, топката рикошира в Младеновски и Генев и влетя в мрежата на Аргилашки.

В 6-та минута домакините получиха дузпа за нарушение на Филип Филипов срещу Родриго. Филипов получи жълт картон за нарушението. Потърпевшият застана зад топката и реализира наказателния удар - 2:0.

В 15-та минута удар на Панайотов беше избит в корнер от Аргилашки.

Последва изстрел на Родриго, който премина покрай вратата.

В 25-та минута Атанас Илиев върна един гол за Ботев. Голмайсторът на канарчетата се възползва от грешка в отбраната на Черно море открадна топката в наказателното поле и с хубав удар не остави никакъв шанс на Георгиев за 2:1.

В 34-та Аргилашки спаси удар на Виктор Попов.

В 36-та минута Ботев получи трети гол, след като Родриго центрира в наказателното поле, а Зе Гомес засече отблизо за 3:1.

Проблемите за Ботев през първото полувреме продължиха с втори жълт картон на Филип Филипов. Бранителят фаулира в средата на терена Илиан Илиев и остави канарчетата с 10 човека.

В 68-та минута хубав удар на Атанас Илиев беше спасен от Георгиев.

В 80-та минута хубав удар на Младеновски премина покрай вратата.

В класирането Черно море е на седмото място с 37 точки, а Ботев е десети с 24 точки.

В неделя Ботев приема Левски във втория си мач от плейофите.

Черно море: Георги Георгиев, Виктор Попов, Стефан Станчев, Влатко Дробаров, Цветомир Панов (Мартин Дичев 85 мин.), Файсел Касми (Павел Георгиев 70 мин.), Васил Панайотов, Илиан Илиев (Родриго Вилела 61 мин.), Пабло Гарсия, Родриго Енрике (Патрик Андраде 85 мин.), Зе Гомеш (Исмаил Иса 70 мин.)

Ботев: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Мите Цикарски (Па Конате 46 мин.), Марио Младеновски, Виктор Генев, Реда Рабей, Емануел Току (Атанас Чернев 87 мин.), Мишел Еспиноса (Бисер Бонев 87 мин.), Славчо Шоколаров, Маркиньос (Станислав Работов 46 мин.), Атанас Илиев (Салиф Сисе 77 мин.)