Ботев загуби гостуването си на Арда с 1:2 в Кърджали. Пловдивчани откриха чрез Бароан, но Котев изравни през втората част. В 75-та минута "канарчетата" останаха с 10 човека, след като Супрайен беше изгонен с директен червен картон, а дълбоко в добавеното време Ндайе донесе успеха на домакините.

В 5-та минута удар на Ману отблизо не намери целта.

В 13-та минута Ханкич спаси удар на Ковачев.

В 21-та минута след многоходова атака за Ботев Брахими пое топката на границата на наказателното поле, но Алекс Петков изби топката, която пък попадна към Бароан, който веднага стреля, а Господинов беше изненадан, не се намеси добре и топката влетя в мрежата му за 0:1.

В 33-та минута Тонислав Йорданов вкара за Арда, но попадението беше отменено заради засада, а ВАР също потвърди решението на съдиите.

В 38-та минута Лъчезар Котев отправи удар от дистанция, но изстрелът му срещна гредата.

В 67-та минута Арда успя да изравни Ковачев подаде в наказателното поле на Ботев, а след сериозен карамбол най-съобразителен се оказа Лъчезар Котев, който вкара за 1:1.

В 71-та минута Господинов спаси удар на Бароан.

В 75-та минута Ботев остана с 10 човека, след като Самуел Супрайен спря в центъра на терена с нарушение откъсващия се сам срещу Ханкич - Светослав Ковачев.

В 85-та минута влезлият през втората част Ндайе вкара гол, но попадението беше отменено заради засада.

В петата минута от добавеното време Арда стигна до пълен обрат. Милен Желев пусна пас към Ласана Ндайе, който овладя и с удар във вратарското поле не остави шансове на Ханкич за крайното 2:1.

С поражението Ботев остава десети с 19 точки, а Арда събра 26 и се изравни с осмия - Локомотив София.

Следващият официален мач на Ботев ще бъде на 25 ноември - гостуване на Черноморец Балчик в 1/16 финалите за Купата на България.

Арда: Анатолий Господинов, Джунейт Али (Александър Георгиев 69 мин.), Умар Сако, Милен Желев, Тонислав Йорданов (Ласана Ндайе 69 мин.), Светослав Ковачев (Милен Стоев 90+7 мин.), Иван Коконов (Христо Иванов 69 мин.), Алекс Петков, Иван Тилев, Илия Юруков, Лъчезар Котев (Жуниор Палмареш 83 мин.)

Ботев: Хидает Ханкич, Па Конате, Роберто Пунчец, Виктор Генев, Самуел Супрайен, Джеймс Етоо (Дилан Мертенс 51 мин.), Емануел Току (Точувку Нади 89 мин.), Реда Рабей, Мохамед Брахими, Антоан Бароан (Атанас Чернев 88 мин.), Елвис Ману (Джаспър Ван Хертъм 79 мин.)