Ботев загуби за трети пореден път в първенството и остана единственият отбор без спечелена точка след първите три кръга. Тимът падна у дома с 0:2 от Арда. Тилев и Н'Диай вкараха головете за гостите.

Преди мача беше наградена легендата на Ботев Иван Занев, а срещата беше изгледана от новия национален селекционер Младен Кръстаич.

Ботев награди Иван Занев преди мача с Арда, новият треньор на националния отбор гледа двубояЛегендата на Ботев отбелязва шестия гол при легендарната победа с 6:1 над Левски

В 14-та минута Реда Рабей стреля от дистанция, но над вратата.

В 16-та минута Мартин Секулич беше изведен страхотно той овладя много добре и стреля, Симеонов беше затруднен при удара и изпусна топката, но малко преди голлинията успя да спаси.

Последва и хубав удар на Етоо, който опита да изненада Симеонов, но топката премина покрай вратата.

В 23-та минута удар на Светослав Ковачев беше спасен от Аргилашки.

В 27-та минута страхотно центриране на Етоо достигна до Минков, който обаче не успя да отправи добър удар.

В 34-та минута удар на Иван Тилев от фаул беше спасен от Аргилашки.

В 36-та минута Иван Тилев беше изведен от Светослав Ковачев сам срещу Аргилашки и вкара. Голът беше първоначално отменен заради засада, но след преглед от ВАР попадението беше признато - 0:1.

В 48-та минута Брахими подаде към Секулич, но нападателят не успя да засече.

В 50-та минута Брахими стреля с глава, но топката премина над вратата.

В 52-та минута Току стреля от дистанция, но топката премина покрай вратата.

В 54-та минута Арда вкара втори гол, Тилев центрира от фаул, а Н'Диай се оказа сам срещу Аргилашки и го разстреля за 0:2.

В 63-та минута Минков нацели напречната греда, след като по-скоро се опита да стреля, но се получи удар и топката се удари в гредата и излезе в аут.

В 68-та минута Етоо стреля, но Симеонов улови.

В 89-та минута Току стреля с глава, но ударът не затрудни Симеонов.

В добавеното време Нади стреля от фаул, но над вратата.

Третата поредна загуба за Ботев в първенството остави тима единственият след първите три кръга в елита без спечелена точка и "канарчетата" са на последното място.

На 28 юли Ботев гостува на кипърския АПОЕЛ в среща реванш от Лигата на конференциите. Първият мач в София завърши 0:0. Следващият мач на пловдивчани в първенството е на 31 юли - двубой срещу Локомотив София като гост.

Ботев: Георги Аргилашки, Джеймс Етоо, Роберто Пунчец (Димитър Тонев 46 мин.), Виктор Генев, Самуел Супрайен, Николай Минков (Атанас Чернев 87 мин.), Реда Рабей (Хуго Ази 72 мин.), Дилан Мертенс (Точувку Нади 61 мин.), Емануел Току, Мохамед Брахими, Мартин Секулич (Бисер Бонев 72 мин.)

Арда: Васил Симеонов, Деян Лозев, Милен Стоев, Пламен Крачунов, Александър Георгиев, Илия Юруков, Лъчезар Котев, Светослав Ковачев (Ел Мами Тетах 83 мин.), Христо Иванов (Милен Желев 80 мин.), Иван Тилев (Иван Коконов 72 мин.), Ласана Н'Диай (Тонислав Йорданов 80 мин.)