Ботев записа много важен успех при домакинството си срещу Берое с 1:0 в двубой от 21-ия кръг в елита и дръпна с 3 точки на тима в битката за 10-то място. Единственото попадение вкара Па Конате в 30-та минута.

В 14-та минута Антоан Бароан стреля, но право в Караджов, който изби, топката отново отиде при Бароан, който стреля, но при втория си опит нападателят на Ботев не уцели вратата.

В 26-та минута Минков се измъкна добре, навлезе в наказателното поле, но стреля над вратата.

В 28-та минута Вини Трибуле се озова на стрелкова позиция, но Ханкич успя да избие, а при добавката Педро Енрике стреля, но Ханкич улови.

В 30-та минута Ботев откри, след като Па Конате проби добре, навлезе в пеналта и с хубав изстрел не остави шансове на Караджов за 1:0.

В 43-та минута Бароан напредна и отправи удар, но той премина покрай вратата.

В 55-та минута удар на Серкан Юсеин беше спасен от Караджов.

В 71-та минута Бароан изведе Уме Емануел, който вкара, но голът беше отменен заради засада.

Последва много неточен удар на Дилан Мертенс.

В 83-та минута Секулич навлезе в наказателното поле и отправи удар, който обаче Караджов изби в крак в корнер.

В 85-та минута ударна Неделев премина над вратата.

Берое отговори с удар на Вини Трибуле, който беше уловен от Ханкич.

След страхотен пас от вратаря Ханкич Секулич отправи труден удар, който Караджов изби.

В добавеното време изстрел на Серкан Юсеин от фаул премина над вратата.

С победата Ботев вече е с 23 точки на 10-то място, а Берое е на 11-ти с 20 точки.

Следващата събота Ботев ще гостува на Черно море.

Ботев: Хидает Ханкич, Роберто Пунчец, Джаспър ван Хертъм, Виктор Генев, Николай Минков, Дилан Мертенс, Точукву Ннади (Самуел Супрайен 81 мин.), Па Конате, Тодор Неделев (Красиан Колев 90 мин.), Уме Емануел (Абдулайе Траоре 73 мин.), Антоан Бароан (Мартин Секулич 81 мин.)

Берое: Иван Караджов, Педро Енрике, Макс Челич, Георги Динков (Спас Георгиев 70 мин.), Густаво Каскардо, Гомес Сана, Симеон Мечев (Божидар Пенчев 59 мин.), Йоан Бауренски (Серкан Юсеин 46 мин.), Калоян Кръстев, Вини Трибуле, Тонислав Йорданов