Ботев загуби с 0:1 от ЦСКА в отложено дерби от 5-ия кръг в елита. Единственият гол ЦСКА отбеляза в 72-та минута след като Назон вкара от дузпа, а това беше и единственият удар за гостите в двубоя.

В 14-та минута Амос Юга стреля, но топката премина над вратата.

В 16-та минута Току успя да стреля, но топката премина над вратата.

В 30-та минута Ману пусна страхотен пас към Реда Рабей, който излезе сам срещу Бусато, но би право в него.

В 32-та минута Ботев изпусна ново чисто положение, Етоо се озова на стрелкова позиция и отправи удар, но Бусато спаси, а при добавката Брахими стреля в аут.

В добавеното време на първата част Реда Рабей опита да изненада директно от корнер Бусато и нацели гредата.

В 51-та минута при първото си по-сериозно положение в двубоя ЦСКА можеше да открие, Назон навлезе в наказателното поле и отправи удар, който премина покрай вратата на Ханкич.

В 57-та минута Етоо пусна страхотен пас към Брахими, който стреля от воле, но топката премина покрай вратата.

В 67-та минута Тибо Вион навлезе в наказателното поле и стреля, но Ханкич спаси.

В 70-та минута ЦСКА получи дузпа, след като Етоо фаулира Марселино в наказателното поле и Ивайло Стоянов отсъди дузпа. Назон застана зад топката и реализира за 0:1.

В 83-та минута официален дебют направи най-новото попълнение на Ботев Уме Емануел.

В 87-та минута удар на Точувку Нади премина покрай вратата.

Със загубата Ботев остана 10-ти с 13 точки, а след победата ЦСКА е лидер с 31 точки.

В неделя Ботев гостува на Лудогорец.

Ботев: Хидайет Ханкич, Роберто Пунчец, Самуел Супрайен, Джеймс Етоо (Николай Минков 74 мин.), Димитър Тонев (Точувку Нади 62 мин.), Виктор Генев, Реда Рабей, Мохамед Брахими (Уме Емануел 83 мин.), Емануел Току, Па Конате (Антоан Бароан 74 мин.), Елвис Ману

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов (Маурисио Гарсес 65 мин.), Юрген Матей, Християн Петров, Тибо Вион, Жеферсон, Амос Юга, Станислав Шопов (Марселино 62 мин.), Йонатан Линдсет (Лазар Туфегджич 75 мин.), Браян Морено (Брадли де Нойер 75 мин.), Жираир Шагоян (Дюкенс Назон 46 мин.)