Ботев загуби с 1:3 от Славия гостуването си в София в среща от елита. Двубоят реално беше протоколен за пловдивчани, които спечелиха Купата в сряда и си осигуриха място в Лига Европа. Ботев игра основно с резервите си, а двубоят беше воден от помощник-треньора Рафаел Перейра, защото Душан Керкез беше наказан за този двубой. Тони Тасев откри в 5-та минута, а Венцислав Керчев удвои. Мартин Секулич намали резултата, но Владимир Николов оформи крайното 3:1 за Славия.

Славия откри в 5-та минута, когато Денислав Александров пусна към Иван Минчев, който продължи към Тони Тасев и той с удар в пеналта не остави шансове на Кайзер за 1:0.

В 7-та минута Кайзер не изчисти добре топката и тя попадна при Минчев, който стреля от дистанция, но ударът му беше избит от Кайзер. След това отново Минчев овладя топката, но Кайзер изби в корнер.

В 9-та минута Минчев центрира от пряк свободен удар, а Владимир Николов засече, но право в ръцете на Кайзер.

В 22-та минута Иван Минчев центрира в пеналта, където Венцислав Керчев с летящ плонж с глава вкара за 2:0.

В 28-та минута Ботев получи дузпа, след като Георги Търтов фаулира Кристиан Нвачукву в пеналта. Съдията Георги Давидов отсъди дузпа, зад топката застана Мартин Секулич, който стреля в гредата, но след това топката се върна при него и той не сгреши - 2:1.

В 39-та минута Славия остана с 10 човека, след като Георги Търтов беше изгонен с директен червен картон. Търтов фаулира Нвачукву и първоначално не беше изгонен, но Давидов прегледа ситуацията на ВАР и изгони футболиста.

В 57-та минута Минчев центрира от фаул, а Виктор Генев отбеляза с глава, но голът беше отменен заради засада.

В 68-та минута влезлия само преди секунди Галин Иванов отправи топове изстрел от фаул, който беше избит от Кайзер.

В 76-та минута Балоянис отправи бомбен удар от дистанция, но топката срещна гредата.

Малко след това Владимир Николов беше оставен лесно да се разходи сред защитата на Ботев и реализира за 3:1.

В 85-та минута Секулич стреля с глава, но над вратата.

Със загубата Ботев е 9-ти с 45 точки, а Славия е 10-ти с 43 точки и върна шансовете си за седмото място.

Ботев ще гостува на ЦСКА 1948 на 23 май в следващия си мач от първенството.

Славия: Светослав Вуцов, Георги Търтов, Мартин Георгиев, Виктор Генев, Венцислав Керчев, Кристиян Стоянов (Ерол Дост 43 мин.), Исак Соле, Денислав Александров (Емил Стоев 67 мин.), Иван Минчев (Емил Мартинов 67 мин.), Тони Тасев (Галин Иванов 67 мин.), Владимир Николов (Мартин Сораков 90+2 мин.)

Ботев: Даниел Кайзер, Ехидже Укаки, Атанас Чернев (Джон Емануел 83 мин.), Ивайло Видев, Димитър Папазов, Кристиан Нвачукву, Антонио Перера, Лъчезар Балтанов (Константинос Балоянис 54 мин.), Янис Карабельов (Нехеми Кинтуту 83 мин.), Фаустас Степанавичус (Уме Емануел 54 мин.), Мартин Секулич