Ботев загуби от руския гранд Спартак Москва с 0:1 последната си контрола на лагера в Дубай. Единственото попадение вкара Павел Мелешин в 66-та минута.

В началните минути Елвис Ману и капитанът на Спартак се сдърпаха и съдията им покажа жълти картони.

В 27-та минута Ману подаде към Траоре, който вкара, но той беше в засада и голът беше отменен.

10 минути по-късно последва неточен удар на играч на руснаците.

В 39-та минута Реда Рабей стреля, но вратарят на Спартак спаси.

Последва и удар на Спартак, но Ханкич внимаваше.

В 48-та минута Ханкич спаси опасен удар на руснаците.

В 57-та минута удар на Реда Рабей от границата на наказателното поле беше спасен от руския страж.

В 66-та минута Спартак откри резултата, токата достигна до Павел Мелешин, който от движение с мощен удар прати топката във вратата, като кълбото се удари и в напречната греда.

В 76-та минута удар на Брахими беше спасен от вратаря на Спартак.

В 86-та минута Па Конате отправи удар от дистанция, но той беше уловен.

За Ботев това беше последна контрола на лагера в Дубай.

Отборът ще играе още една контрола преди подновяването на първенството. На 4 февруари тимът е домакин на Ботев Враца.

Ботев: Хидайет Ханкич, Рой Херман, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Мохамед Брахими, Самуел Супрайен, Абдулайе Траоре, Реда Рабей, Елвис Ману, Роберто Пунчец (Николай Минков, Точукву Ннади, Мартин Секулич, Джеймс Етоо, Уме Умануел, Джаспър ван Хертъм)