Ботев загуби у дома с 0:2 от шампиона Лудогорец в среща от 24-ия кръг в елита. Гостите отбелязаха в 13-та чрез Квадво Дуа и в 27-та минута чрез Якуб Пьотровски.

В Ботев имаше промяна в титулярния състав, защото заявеният сред стартовите 11 Антоан Конте се контузи и беше заменен от Йонатан Там.

Рик напредна излезе сам срещу Игонен и опита пас, но Етоо изчисти в корнер, но в положението имаше и засада.

В 13-та минута Сон центрира към Квадво Дуа, който с глава надскочи Атанас Чернев и не остави шансове на Игонен за 0:1.

В 16-та минута Рик напредна и стреля, но Игонен изби.

В 21-та минута бившият играч на Ботев Тодор Неделев се контузи и беше заменен принудително от Педро Нареси.

В 27-та минута Лудогорец вкара и втори гол, след като Фон Витри центрира в пеналта, а Якуб Пьотровски засече с глава и реализира за 0:2.

В 40-та минута Антонио Перера се оказа сам след изпълнение на корнер, но той не успя да отправи хубав удар.

В края на полувремето Ивелин Попов стреля, но Падт улови.

През втората част почти нямаше положения пред една от двете врати.

Във втората част имаш единствено остър сблъсък, между Текпетей и Балоянис, в който пострада футболиста на Лудогорец, но той продължи игра, а Балоянис получи жълт картон.

В 86-та минута Ивелин Попов отправи удар, но той беше неточен.

В 89-та минута след центрира от фаул Руан стреля с глава, Игонен изби и топката се удари в гредата, но при добавката Квадво Дуа вкара трети гол, но той беше отменен.

В добавеното време Димитър Папазов отправи хубав удар, който беше избит в корнер от Падт.

Лудогорец е лидер с 54 точки, а Ботев е 9-ти с 33 точки.

Следващата неделя Ботев гостува на ЦСКА.

Ботев: Матвей Игонен, Джеймс Етоо, Атанас Чернев, Йонатан Там, Константинос Балоянис (Димитър Папазов 83 мин.), Янис Карабельов (Ехдже Укаки 46  мин.), Антонио Перера, Самуел Акере (Мохамед Брахими 64 мин.), Ивелин Попов, Уме Емануел (Ивайло Видев 73 мин.), Георги Николов (Мартин Секулич 46  мин.)

Лудогорец: Серджио Падт, Аслак Фон Витри, Ноа Сонко Сундберг, Оливие Вердон, Франсиско Сон, Клод Гонсалвеш, Якуб Пьотровски, Бърнард Текпетей, Рик Джонатан, Тодор Неделев (Педро Нареси 22 мин.), Квадво Дуа