Ботев загуби с 0:2 от Лудогорец в последния си мач от редовния сезон в елита. Това беше първи мач пред публика в Пловдив от 26 октомври, когато Ботев победи Ботев Враца с 2:0. И двата гола за шампионите вкара бразилецът Вандерсон в 66-та и 84-та минути.

Още във втората минута Маркиньос центрира в наказателното поле, а Атанас Илиев игра с глава, но ударът му срещна тялото на играч на Лудогорец и излезе в корнер.

В 21-та минута Маркиньос проби и отправи удар, който не затрудни Кахлина.

В 33-та минута Току навлезе в наказателното поле и отправи хубав удар, който обаче премина покрай вратата.

В 35-та минута удар на Текпетей беше спасен от Аргилашки.

В 48-та минута удар от фаул на Янсон беше спасен от Кахлина, а малко по-късно последва и изстрела на Рабей, който премина покрай вратата.

В 52-та минута опасен удар на Каули премина покрай вратата на Аргилашки.

В 66-та минута Текпетей намери Вандерсон в наказателното поле, който залъга няколко играчи на Ботев и успя да открие резултата.

В 82-та минута атака на Лудогорец завърши с удар на Икоко, който беше спасен от Лудогорец, но при добавката Вандерсон отново реализира и вкара втори гол за гостите.

Ботев приключи редовния сезон на 10-то място с 24 точки, а Лудогорец е лидер с 64 точки.

В следващия си мач Ботев ще гостува на Черно море в първа среща от първата четворка на втората осмица. Все още обаче няма час и дата за двубоя.

Ботев: Георги Аргилашки, Атанас Чернев (Славчо Шоколаров 76 мин.), Марио Младеновски, Виктор Генев, Филип Филипов, Реда Рабей, Кевин Янсон, Па Конате, Емануел Току (Салиф Сисе 76 мин.), Маркиньос (Анвар Елюнуси 90 + 3 мин.), Атанас Илиев

Лудогорец: Кристиан Кахлина, Антон Недялков, Сисиньо, Кирил Десподов (Алекс Сантана 89 мин.), Оливие Вердон, Стефан Баджи, Клауди Кешеру (Елвис Ману 64 мин.), Жосуе Са, Бернард Текпетей (Джордан Икоко 82 мин.), Вандерсон (Доминик Янков 89 мин.), Каули (Светослав Дяков 89 мин.)