Отборът на Ботев (Пловдив) инкасира загуба в приятелска среща с Крумовград в паузата на шампиона. Спарингът се игра на стадион "Христо Ботев". Неофициален дебют начело на "канарчетата" направи старши треньорът Душан Керкез.

Двубоят се игра във формат от 4 полувремена по 30 минути. Срещата започна с попадение за Ботев в 19-тата минута. Реда Рабей центрира отляво по фланга, а новото попълнение на тима Антоан Конте засече топката с глава и отбеляза във вратата на гостите. В 30-тата минута Антоан Бароан удвои преднината за "канарчетата".

До края на първата част, Крумовград върна един гол чрез Китан Василев. През останалите две полувремена, отборът на Крумовград отбеляза на два пъти чрез появилия се като смяна Димитър Тонев, а в самия край на двубоя Александър Колев отбеляза за 2-4.

Старши треньорът на отбора Душан Керкез използва всички налични смени в двубоя.

Ботев: Хидайет Ханкич, Джеймс Етоо, Антоан Конте, Джаспър Ван Хертъм, Константинос Балоянис, Антонио Перера, Реда Рабей, Точукву Ннади, Самуел Акере, Ивелин Попов, Антоан Бароан

Резерви: Кайзер, Смъркалев, Татаров, Чернев, Работов, Балтанов, Кущинаров, Минков, Георгиев, Папазов, Колев, Уме & Секулич