Ботев загуби с 0:2 гостуването си на Черно море във Варна в среща от втория кръг в елита. Първи мач като титуляр за Ботев записа Сюлейман Супрайен.

Черно море откри в 27-та минута, когато Пабло Гарсия проби и подаде към Родриго Енрике, който с удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Аргилашки за 1:0.

В 54-та минута Току подаде към Атанас Илиев, който стреля, но вратарят на Черно море спаси, това беше и единственият точен удар за Ботев в двубоя.

Второто попадение падна в 79-та минута, когато Стефан Велев намери Живко Атанасов от близка дистанция и бранителят на домакините удвои за 2:0.

С победата Черно море събра четири точки, а Ботев остана с три.

В събота "канарчетата" приемат Славия в среща от третия кръг в елита.

Черно море: Георги Георгиев, Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Мартин Дичев, Васил Панайотов, Пабло Алварес, Файсел Касми, Стефан Велев, Родриго Енрике, Леандро Андраде

Ботев: Георги Аргилашки, Мите Цикарски, Виктор Генев, Сюлейман Супрайен, Филип Филипов, Реда Рабей, Емануел Току, Дилан Мертенс, Маркиньос, Николай Минков, Атанас Илиев