Ботев вкара седем на Гигант в първата си контрола пред погледа на Зингаревич

Спарингът беше неофициален дебют на новия треньор на тима Азрудин Валентич

Пловдив 20.01.2021 17:10 1218 1

Ботев победи с 7:0 Гигант Съединение в първата си контрола през зимната подготовка. Това беше и неофициален дебют на новия треньор на Ботев Валентич. Хеттрик отбеляза Иван Василев, два гола отбеляза Салиф Сисе, Кристиан Добрев, Стефан Попов. Двубоят беше изгледан от Антон Зингаревич и собственика на ПИМК Илиян Филипов.

В 22-та минута Реда Рабей изведе Иван Василев, който пое и с хубав удар в наказателното поле откри резултата.

В 31-та минута Славчо Шоколаров центрира към Иван Василев, който успя да засече и реализира с глава.

В 38-та минута Реда Рабей открадна топката от играч на Гигант, пусна към Кристиан Добрев, който пусна по тревата пас към Иван Василев, който форми своя хеттрик.

В добавеното време на първото полувреме. Кристиан Добрев проби подаде към Иван Василев, който изведе с пета Добрев и той реализира за 4:0.

На полувремето Валентич смени почти целия състав на Ботев.

В 66-та минута каращият проби Станислав Маламов изведе чудесно Салиф Сисе, който преодоля вратаря на гостите и вкара пети гол за Ботев.

В 77-та минута Маламов центрира към Стефан Попов, който засече с глава и реализира за 6:0.

В 90-та минута Салиф Сисе засече центриране на Филип Филипов в наказателното поле и оформи крайното 7:0.

В събота Ботев ще е домакин на Етър във втората си контрола.

Ботев: Янко Георгиев, Станислав Работов, Виктор Генев, Марио Младеновски, Мите Цикарски, Бисер Бонев, Славчо Шоколаров, Кристиан Добрев, Георги Трифонов, Реда Рабей, Иван Василев (Георги Аргилашки, Димитър Пройчев, Атанас Чернев, Стефан Попов, Филип Филипов, Габриел Земярски, Пламен Цончев, Станислав Маламов, Салиф Сисе)