Ботев спечели драматично една точка при гостуването си на Царско село в София. Домакините поведоха с 2:0 с голове на Димитър Костадинов и Андерсон Кордейро, но след попадения на Атанас Илиев и Мишел Еспиноса в последната минута от добавеното време пловдивчани стигната до точката след 2:2.

В 15-та минута бившият играч на Ботев Иван Бандаловски вкара, но попадението на домакините беше отменено заради засада.

В 19-та минута Мертенс стреля от границата на пеналта, Аргилашки успя да избие в гредата, но при добавката Димитър Костадинов успя да вкара за 1:0.

В 32-та минута удар на Шоколаров беше спасен от Пласид.

В 35-та минута удар на Току премина покрай вратата.

В началото на втората част хубав пробив на Тонев завърши с удар, който премина покрай вратата.

В 54-та минута гол Кевин Янсон беше отменен заради доста спорен фаул срещу вратаря Пласид от страна на Генев.

Стефан Христов центрира в наказателното поле Аргилашки боксира топката, но топката попадна при Андерсон Кордрейро и той реализира за 2:0.

В 59-та минута удар на Тонев премина над вратата.

В 61-та минута Дилан Мартенс стреля, но Аргилашки успя да спаси.

В 64-та минута Кевин Янсон стреля от фаул, но топката срещна гредата.

В 74-та минута Ботев намали резултата след сериозно разбъркване от фаул Еспиноса се пребори за топката и подаде към Генев, който вдигна за Атанас Илиев и той отблизо вкара първия гол за Ботев за новата година - 2:1.

В 80-та минута Янсон центрира от корнер, а Генев стреля с глава, но топката срещна гредата.

В 87-та минута Янсон центрира от фаул, а Еспиноса засече с глава и отбеляза, но беше в засада и голът беше отменен.

В третата минута от добавеното време Карим Роси отблизо стреля, но Аргилашики успя да спаси удара му.

В последната минута от добавеното време Ботев успя да изравни. Филип Филипов центрира към Мишел Еспиноса, който много хубаво овладя и със страхотен удар реализира за крайното 2:2.

В класирането Ботев е 11-ти с 15 точки, а Царско село е девети със 17.

В неделя Ботев ще приеме Монтана.

Царско село: Джони Пласид, Мартин Кавдански (Луис Педро 73 мин.), Антонио Георгиев, Андерсон Кордейро, Христо Попадийн, Реян Даскалов, Димитър Костадинов (Хари Денков 86 мин.), Дилан Мартенс, Иван Бандаловски, Панайотис Лука (Карим Роси 57 мин.), Стефан Христов (Лесли Думас 73 мин.)

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Марио Младеновски (Мишел Еспиноса 64 мин.), Виктор Генев, Кевин Янсон, Славчо Шоколаров (Салиф Сисе 53 мин.), Реда Рабеѝ, Филип Филипов, Димитър Тонев, Емануел Току, Атанас Илиев