Ботев продължи победната си серия и отнесе гостуващия Септември с 5:0 в отложен мач в Коматево. С успеха си канарчетата изместиха Черно море от 6-ото място в класирането и вече са само на 4 точки от третия Левски. Жълто-черните играха с лекота и настроение и навързаха трета поредна победа, с която затвърдиха впечатлението, че напълно са загърбили миникризата от началото на първенството. В герой на мача се превърна бразилецът Фернандо Виана, който наниза цели 4 гола. Ндонгала се отличи с гол и асистенция. Националът Тодор Неделев влезе през второто полувреме, въпреки че игра и в двете световни квалификации срещу Франция и Люксембург.

Преди почивката Ботев бе пълен господар на терена, но стигна само до едно попадение. В 25-та минута Ндонгала бе изведен отляво и с отлично центриране сложи топката на главата на Виана, който с точен удар порази целта. Преди това Ндонгала пропусна две положения. В 7-та минута нацели гредата от фаул, а в 22-та стреля в аут от десетина метра.

В началото на второто полувреме гостите опитаха някакъв натиск, но два нови бързи гола охладиха ентусиазма им. В 57-та минута Ндонгала покачи на 2:0 с ювелирен диагонален удар от двайсетина метра. В 63-та домакините разиграха отлична акция през центъра. Бризола разигра двойно с Балтанов и изведе Виана, който вкара втория си гол в мача за 3:0. В 73-та минута Ндонгала изведе резервата Марин отляво, той преодоля излезлия вратар на Септември и намери непокрития Виана, който на празна врата направи 4:0. 11 минути по-късно разгромът стана пълен при идентично положение. Марин центрира отляво и Виана от упор опъна мрежата.

БОТЕВ: Иван Чворович, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Йордан Минев, Лъзезар Балтанов, Серкан Юсеин, Фелипе Бризола, Густаво Афонсо, Дуде Ндонгала, Фернандо Виана

СЕПТЕМВРИ: Янко Георгиев, Румен Трифонов, Стоян Предев, Петър Генчев, Елтон дос Рейс, Борис Галчев, Янко Сандански, Жеан Патрик, Антони Иванов, Крис Гади, Мартин Тошев