Ботев се завърна в Европа с нулево равенство срещу АПОЕЛ

Всичко ще се решава на реванша в Кипър след седмица

20.07.2022 22:00 1111 0

Ботев завърши 0:0 срещу кипърския АПОЕЛ Никозия в първи мач от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Така всичко ще се реши в реванша в Кипър, който е на 28 юли. Този мач беляза и завръщането на Ботев в европейските клубни турнири след петгодишно отсъствие. Тимът продължи и интересна серия - 11 поредни мача като домакин без загуба в евротурнирите.

В 7-та минута Далцио стреля от около 12 метра, но ударът му премина покрай вратата.

В 10-та минута изстрел на Току премина над вратата.

В 18-та минута изстрел на Димитрис Теодору премина опасно покрай вратата.

В 25-та минута Сафро пробва силен удар от дистанция, който затрудни Ханкич, но все пак вратарят на Ботев се справи със ситуацията.

В 40-та минута Ханкич трябваше да се намесва отново, след много опасен удар от дистанция на Лукас Соуса.

В 43-та минута удар от дистанция на Току беше уловен от Белец.

В 45-та минута отново Току стреля извън наказателното поле, но ударът му премина в аут. Последва нова възможност за ганаеца, който се измъкна сам и стреля, но Белец изби в корнер.

В 56-та минута удар от дистанция на Реда Рабей премина над вратата.

В 68-та минута Реда Рабей изведе Току сам срещу Белец, но вратарят спаси, а беше вдигната и засада.

В 74-та минута Лукас Соуса се озова на опасна позиция в наказателното поле, но не успя да отправи добър удар и той премина в аут.

В 81-та минута Чебаке засече с глава, но топката премина над вратата.

До края на мача нямаше чисти положения и така двата тима завършиха без голове - 0:0.

Реваншът е на 28 юли в Кипър, а в събота Ботев ще приеме Арда в мач от третия кръг на първенството.

Ботев: Хидайет Ханкич, Па Конате (Димитър Тонев 82 мин.), Виктор Генев, Роберто Пунчец, Самуел Супрайен, Реда Рабей (Точукву Нади 82 мин.), Дилан Мертенс, Джеймс Етоо (Антоан Бароан 69 мин.), Емануел Току, Мохамед Брахими (Мартин Секулич 69 мин.), Николай Минков

АПОЕЛ: Вид Белец, Исмаел Чебаке, Хосе Анхел Креспо, Парис Поликарпу, Димитрис Теодору (Маркос Винисиус 77 мин.), Кингсли Сарфо (Диумерци Ндонгала 60 мин.), Лукас Соуса (Янис Сатсиас 90 + 2 мин.), Муртаз Даушвили, Далцио, Христос Веелер, Антон Маглица (Мариос Илия 60 мин.)