Ботев е първият полуфиналист в турнира за Купата на България, след като победи с 2:1 Спартак Варна като домакин в среща от четвъртфиналите. Самуел Акере откри в 22-та минута, а капитанът Ивелин Попов в 72-та минута удвои, а Ахмед Ахмедов оформи крайния резултат - 2:1.

Преди началото на двубоя капитанът на Ботев Ивелин Попов беше награден в анкетата за Футболист номер 1 на Пловдив.

В 8-та минута Ахмед Ахмедов подаде добре към Ромеш Ивей, който не успя да засече добре отблизо и прати топката в аут.

В 15-та минута Ивелин Попов стреля, но Георги Георгиев изби.

В 21-та минута Ивей излезе сам срещу Игонен, но вратарят на Ботев спаси.

В 22-та минута Ботев откри, след като Самуел Акере проби чудесно в пеналта и отправи удар, който не остави шансове на Георгиев за 1:0.

В 37-та минута Виктор Митев отправи топовен изстрел, който премина покрай вратата.

В добавеното време Румен Руменов стреля, но над вратата.

В 47-та минута Ахмедов стреля с глава, но Игонен улови.

В 64-та минута опасен изстрел на Акере премина покрай вратата.

В 69-та минута Балоянис центрира в пеналта към Мартин Секулич, но той стреля покрай вратата.

В 72-та минута Ботев удвои преднината си, след като Акере подаде към Ивелин Попов, който овладя и с хубав удар не остави шансове на Георгиев за 2:0.

5 минути по-късно Минков центрира към Секулич, който отправи удар, но той премина покрай вратата.

В 83-та минута удар на Секулич беше спасен от вратаря на варненци.

В 86-та минута Румен Руменов отправи опасен изстрел от фаул, но Игоне изби в корнер.

След това последва удар на Секулич, който беше спасен от Георгиев.

В 87-та минута Спартак Варна намали, след като Мехмед Мехмед центрира, а Ахмед Ахмедов засече за 2:1.

Последва неточен удар на Георги Иванов.

Така Ботев се класира за първи път от 4 години на полуфинал за Купата. Там тимът очаква някои от следните отбори Лудогорец, ЦСКА, Арда, Хебър, Пирин и ЦСКА 1948. Останалите четвъртфинали са утре и в четвъртък.

В събота Ботев гостува на Славия в среща от първенството.

Ботев: Матвей Игонен, Джеймс Етоо, Атанас Чернев, Антоан Конте (Ивайло Видев 78 мин.), Константинос Балоянис, Янис Карабельов (Николай Минков 70 мин.), Антонио Перера, Самуел Акере, Ивелин Попов, Ехидже Укаки (Димитър Папазов 70 мин.), Георги Николов (Мартин Секулич 59 мин.)

Спартак Варна: Георги Георгиев, Виктор Митев, Радослав Терзиев, Александър Цветков, Велислав Боев, Дмитро Семенив (Мехмед Мехмед 70 мин.), Даниел Начев (Джейми Емпие 59 мин.), Румен Руменов, Георги Иванов (Велислав Минков 90 мин.), Ромеш Ивей, Ахмед Ахмедов