Ботев победи Славия с 1:0 като домакин в среща от третия кръг в елита. Единственото попадение вкара Емануел Току в 64-та минута. Двубоят ще се запомни и със завръщането на звездата на тима Тодор Неделев, който се завърна в игра след осем месеца извън терените заради тежка контузия.

В 5-та минута Работов успя да избие опасен удар на Макрилос.

Славия създаде още две положения, като Емил Виячки стреля с глава, но неточно, а след това Макрилос отправи удар по диагонала, който премина в аут.

В 40-та минута Ботев направи хубава атака през центъра. Маркиньос напредна с топката и подаде към Бароан. Френският нападател опита да изведе на стрелкова бразилеца, но Виячки затвори с тяло Маркиньос и му попречи да нанесе голов удар.

В последните секунди на първата част Току успя да се измъкне добре и да нанесе удар, но Андреа Христов успя да с глава да спре удара му.

В 50-та минута Славия изпълни корнер, а след него Сораков стреля с глава, но над вратата.

В 57-та минута удар на Бароан премина встрани от вратата.

В 64-та минута Ботев откри резултата. Влезлият малко по-рано Кевин Янсон се пребори много добре за топката и тя достигна до Емануел Току, който пое и със страхотен удар извън наказателното поле вкара за 1:0.

Малко по-късно последва и удар на Бароан с глава, но ударът премина над вратата.

В 76-та минута цели осем месеца, след като беше извън терените в игра за Ботев се появи звезда на "канарчетата" Тодор Неделев, който замени голмайстора Еманул Току. Виктор Генев даде капитанската лента на Неделев, който заради тежка контузия не беше играл в официален мач от 6 декември 2020г.

В 85-та минута Славия получи двоен удар, след като Аргилашки улови върната топка от играч на Ботев. Соарес стреля, но топката срещна гредата.

Така Ботев събра шест точки след първите си три срещи от началото на сезона.

Следващият понеделник Ботев гостува на съименниците си от Враца.

Ботев: Георги Аргилашки, Станислав Работов, Виктор Генев, Сюлейман Супрайен, Антоан Бароан, Реда Рабей, Емануел Току (Тодор Неделев 76 мин.), Дилан Мертенс (Кевин Янсон 61 мин.), Маркиньос, Николай Минков, Атанас Илиев

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Емил Виячки, Андреа Христов, Людовик Соарес, Мартин Атанасов (Георги Вълчев 65 мин.), Емил Стоев, Ерол Дост, Питър Макрилос (Тони Тасев 75 мин.), Радослав Кирилов (Тони Иванов 82 мин.), Мартин Сораков (Калоян Кръстев 65 мин.)