Ботев победи с 1:0 Рубин Казан в поредната си контрола на лагера в Турция. Единственото попадение вкара Мартин Секулич в 21-та минута.

Това беше четвърта проверка на тима на лагера в Турция след загубите от Гурник и Пакши и победата срещу Вейле.

В контролата участие не взеха Хидайте Ханкич и Антоан Бароан, които са пред напускане.

Ботев откри в 21-та минута, когато вратарят на руснаците излезе да изчисти дълъг пас в предни позиции, но вместо това подаде топката на Мартин Секулич, който от въздуха я прати в мрежата за 1:0.

В края на полувремето юношата Ивайло Видев се контузи и беше заменен принудително.

Следващата контрола на Ботев е на 3 февруари срещу Динамо Москва.

Ботев: Матвей Игонен, Димитър Папазов, Ивайло Видев, Сирики Диабате, Лъчезар Балтанов, Красиан Колев, Дилан Мертенс, Николай Минков, Уме Емануел, Мартин Секулич, Фаустас Степанавичюс

Рубин Марат Апшацев, Руслан Безруков, Валентен Вада, Игор Вуячич, Алексей Гриценко, Урош Дрезгич, Юрий Дюпин, Дмитри Кабутов, Лазар Ранджелович, Дардан Шабанхаджхай, Касра Тахери