Ботев победи с 3:1 у дома Пирин в среща от 14-ия кръг в елита. Па Конате, Елвис Ману и Емануел Току вкара за Ботев, а за Пирин се разписа Андрей Йорданов. Това беше четвърта поредна домакинска победа за Ботев.

Ботев показа ново табло за двубоя, което замени предишното, което взимаше под наем. Таблото е изцяло направено от клуба и ще се ползва за домакинските мачове.

В 6-та минута Етоо отправи удар от дистанция, но той беше уловен от Янко Георгиев.

В 10-та минута Емануел Току стреля от фаул, но Янко Георгиев успя да избие в корнер.

В 14-та минута Ману стреля, но над вратата.

В 17-та минута японецът Казуки Тахакаши се контузи и Пирин трябваше да прави принудителна смяна, като в игра влезе Иван Тасев.

В 20-та минута Ботев откри, Мохамед Брахими проби добре и пусна пас по земя към Па Конате, който отблизо засече за 1:0.

В 28-та митута Макрецкис стреля от дистанция, но Ханкич със страхотно спасяване изби.

В 32-та минута Па Конате пусна към Току, който стреля, но ударът на ганаеца премина покрай вратата на Янко Георгиев.

В 33-та минута Джеймс Етоо изведе страхотно сам срещу вратаря на Пирин - Елвис Ману и той не сгреши за 2:0.

В края на полувремето Димитър Тонев стреля, но над вратата.

В началото на втората част една от фен организациите на Ботев - Centrum Crew отбеляза 25-а си годишнина с уникално пирошоу.

В 48-та минута Току излезе сам срещу Георгиев, но стреля покрай вратата.

В 53-та минута Янко Георгиев спаси удар на Супрайен.

Ботев реши мача в 63-та минута, когато рожденикът Димитър Тонев подаде към Елвис Ману, а той с едно докосване намери Емануел Току, който вкара на опразнената врата за 3:0.

В 70-та минута Радослав Цонев центрира в пеналта, където Андрей Йорданов с глава засече и намали за 3:1.

В 87-та минута най-новото попълнение на Ботев Уме Емануел дебютира официално за първия отбор, след като замени Емануел Току.

До края на мача не паднаха повече голове и Ботев победи с 3:1.

С успеха пловдивчани вече имат 13 точки и са 10-и, а Пирин е 15-и с 8 точки.

В сряда Ботев приема ЦСКА в отложен мач от петия кръг.

Ботев: Хидайет Ханкич, Роберто Пунчец, Самуел Супрайен, Джеймс Етоо (Точукву Нади 81 мин.), Джаспър ван Хертън, Димитър Тонев, Реда Рабей, Мохамед Брахими (Рой Херман 81 мин.), Емануел Току (Уме Емануел 87 мин.), Па Конате, Елвис Ману (Мартин Секулич 87 мин.)

Пирин: Янко Георгиев, Вячеслав Велев, Александър Дюлгеров, Николай Бодуров (Юлиян Попев 71 мин.), Петър Занев (Андрей Йорданов 46 мин.), Казуки Тахакаши (Иван Тасев 17 мин.), Славчо Шоколаров (Венцислав Бенгюзов 46 мин.), Чебраилс Макрецкис, Радослав Цонев, Христофор Хубчев, Преслав Йорданов (Станислав Костов 64 мин.)