Ботев загуби домакинството си на Славия с 0:1. В 34-та минута Галин Иванов вкара единствения гол в двубоя. Мачът беше първи в плейофите за двата отбора в групата от 7-мо до 10-то място.

В 8-та Етоо изведе чудесно Уме Емануел, който копна топката, но тя премина покрай вратата на Вуцов.

Последва неточен удар на Балоянис, който премина покрай вратата.

В 23-та минута Етоо стреля, но неточно.

В 30-та минута Брахими стреля топката се отклони в играч на Славия и излезе в корнер.

В 34-та минута Тони Тасев пусна пас по трева към Галин Иванов, който от точката на дузпата вкара за 0:1.

В 42-та минута Соле преодоля няколко играчи на Ботев и се оказа сам срещу Ханкич, но ударът му беше право в Ханкич, който изби.

Последва нов удар на Соле, но този път неточен.

В 50-та минута Брахими беше фаулиран извън наказателното поле от излезлия да го пресрещне вратар на Славия и съдията Георги Давидов изгони с директен червен картон Светослав Вуцов. Давидов беше привикан на ВАР и даде скандално решение, давайки фаул, но отмени червения картон и даде жълт на Вуцов.

При изпълнението на фаула Попов центрира остро, но Вуцов изби.

В 59-та минута Мертенс стреля, но неточно.

В 63-та минута Ивелин Попов центрира чудесно към Мартин Секулич, но нападателят направи уникален пропуск и стреля от два метра с глава в гредата.

Последва неточен удар на Ивелин Попов.

В 77-та минута Галин Иванов стреля, но неточно.

В 80-та минута Нвачукву стреля, но право във Вуцов, който улови.

В 85-та минута Секулич направи нов безобразен пропуск. На два метра от вратата той реши да подава на Ивелин Попов, но играчите на Славия изистиха.

В 89-та минута Балоянис стреля, но доста неточно.

В добавеното време Нвачукву отправи хубав едол Вуцов изби с крак.

По-късно отново той стреля, но този път над вратата.

Със загубата Ботев е седми с 44 точки, а Славия е на десетото място с 36 точки.

Следващият мач на Ботев е на 1 май - втория полуфинал за Купата срещу ЦСКА в Пловдив. В първата среща в София пловдивчани победиха с 1:0 и имат гол аванс преди реванша.

Ботев: Хидайет Ханкич, Николай Минков, Йонас Там, Антоан Конте (Фаустас Степанавичус 88 мин.) Константинос Балоянис, Дилан Мертенс (Мартин Секулич 60 мин.) Антонио Перера, Джеймс Етоо (Янис Карабельов 60 мин.), Ивелин Попов, Уме Емануел (Ехидже Укаки 69 мин.), Мохамед Брахими (Кристиан Нвачукву 69 мин.)

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак (Георги Търтов 84 мин.) Мартин Георгиев, Виктор Генев, Венцислав Керчев, Исак Соле, Емил Мартинов (Ерол Дост 63 мин.), Иван Минчев (Ивайло Марков 90 + 4 мин.) Галин Иванов, Тони Тасев (Роберто Райчев 84 мин.), Мартин Сораков (Емил Стоев 62 мин.)