Ботев загуби с 1:2 от Крумовград в първия си мач от втория полусезон в елита. Александър Колев откри в 6-та минута, а в 22-та минута новото попълнение на Ботев Георги Николов от дузпа изравни. В 90-та минута Алекс Колев от дузпа донесе успеха на Крумовград. Два гола на Ботев бяха и отменени през втората полувреме.

Официален дебют за Ботев направиха трите нови попълнения на тима - Матвей Игонен, Георги Николов и Съксес Укаки.

Още във втората минута Крумовград можеше са открие. Алекс Колев пусна към Димитър Тонев в пеналта, но халфа, който играе като преотстъпен от Ботев, не успя да засече. Стигна се до корнер, след който не се случи нищо интересно.

В 6-та минута Крумовград откри, Алекс Колев напредна отправи удар, който ни остави шансове на Игонен,топката се удари в гредата и влетя в мрежата на Ботев.

Две по-късно Ботев можеше да изравни. Переа стреля, Георгиев изби, но топката попадна при Минков, който на определената врата уцели гредата.

Последва удар с глава на Николов, но Янко Георгиев спаси.

В 22-та минута Ивелин Попов изведе чудесно Георги Николов, който беше повален в наказателното поле от вратаря Янко Георгиев. Новото попълнение на Ботев не сгреши и в дебюта си вкара за 1:1.

В 37-та минута Акере пусна хубав пас към Георги Николов, но ударът му премина покрай вратата.

В края на първата част Конте засече с глава центриране от фаул на Ивелин Попов, но ударът премина покрай вратата.

През втората част дълго време нямаше интересни положения пред една от двете врати.

Чак в 61-та минута няколко играчи от Ботев се разминаха с топката, а Крумовград отговори с опасно центриране, което затрудни Игонен, но защитата на "канарчетата" се справи със ситуацията.

В 65-та минута Самуел Акере отправи удар, който обаче беше спасен от Игонен.

Само секунди по-късно влезлият само преди секунди Укаки, който също направи дебют за Ботев, направи страхотно подаване към Акере, който преодоля Янко Георгиев и реализира, но голът беше отменен заради засада.

В 77-та минута Укаки центрира към Мартин Секулич, който засече с глава, но голът отново беше отменен заради засада.

Последва удар на Укаки, който беше спасен от Янко Георгиев.

След това и Мартин Секулич стреля, но отново бившият вратар на Ботев спаси.

В 86-та минута Крумовград можеше да стигне до гол, след като Клайдер Машедо

В 89-та минута Жак Пехливанов отправи удар от фаул, който затрудни Игонен, но вратарят изби. След това се получи разбъркване в пеналта и Алекс Колев отправи удар с глава. Дилан Мертенс игра с ръка в наказателното поле и Георги Кабаков отсъди дузпа и изгони с директен червен картон халфа. Алекс Колев от дузпа не сгреши и донесе победата на Крумовград - 2:1.

В края на двубоя Балоянис стреля от дистанция, на Георгиев улови.

Ботев е 8-ми с 29 точки, а Крумовград е 9-ти с 27 точки.

Следващият кръг Ботев е домакин на Етър на 23 февруари.

Крумовград: Янко Георгиев, Матей Шимич, Божидар Кацаров, Клайдер Машадо, Момчил Цветанов (Джунейт Али 70 мин.), Серкан Юсеин (Жак Пехливанов 70 мин.), Ренан Ареяс, Вячеслав Велев, Диого Рапосо (Октай Юсейн 82 мин.), Димитър Тонев (Патрик Луан 46 мин.), Александър Колев (Калоян Пехливанов 90 + 4 мин.)

Ботев: Матвей Игонен, Николай Минков (Съксес Укаки 63 мин.), Константинос Балоянис, Атанас Чернев, Антоан Конте, Джеймс Етоо, Антонио Перера (Дилан Мертенс 73 мин.), Янис Карабельов, Самуел Акере (Велиян Видолов 87 мин.), Ивелин Попов, Георги Николов (Мартин Секулич 73 мин.)