Ботев победи с 3:2 ЦСКА 1948 и за първа победа от 26 октомври насам. Пловдивчани изиграха силен мач и успяха да вземат реванш от същия съперник за отпадането в турнира за Купата на България.

Преди началото на двубоя изпълнителният директор на Ботев Даниел Серейдо подари фланелка с номер 7 на собственика на фирма ПИМК Илиян Филипов за бързите темпове, с които се строи стадион “Христо Ботев”.

В 11-та минута Реда Рабей центрира в наказателното поле към Атанас Илиев, който стреля с глава но ударът му премина над вратата.

В 16-та минута Па Конате успя да открие резултата, след страхотен пробив, бранителят на канарчетата достигна до наказателното поле и успя да пусне топката покрай Наумов за 1:0.

В 22-та минута удар на Митков беше спасен от Аргилашки, а Ботев отговори с хубав пробив на Маркиньос, който завърши с удар над вратата.

В 27-та минута Работов сгреши при изчистването и нагласи топката на Димитър Митков, който пробва задна ножица, но Аргилашки се намеси чудесно и отрази удара му в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Георги Русев стреля над вратата.

В 29-та минута Ботев удвои преднината си Димитър Тонев изведе чудесно Атанас Илиев, който не сгреши и вкара за 2:0.

Венцислав Василев – Михаил Минков 34 мин.

В добавеното време на първата част Атанас Илиев отправи два поредни удара, които Наумов спаси.

В първите минути на втората част удар на Атанас Илиев от фаул премина над вратата.

Аргилашки успя да спаси удар на Митков в 54-та минута.

В 57-та минута опасен удар на Денислав Александров премина покрай вратата на Аргилашки.

В 68-та минута Денислав Александров подаде към Галин Иванов, който от границата пеналта успя да вкара за 2:1.

В 77-та минута удар на Атанас Илиев беше спасен от Наумов.

В 88-та минута Току изведе Атанас Илиев, който с хубав удар не остави шансове на Наумов за 3:1.

В добавеното време удар на Бастунов с глава беше спасен от Аргилашки.

От втория опит Бастунов успя да отбележи за крайното 3:2, след като ударът му с глава някак си влезе зад Аргилашки, след като и вратарят на Ботев не успя да се намеси добре.

В петък Ботев гостува на Етър.

С победата Ботев събра 20 точки и вече е на 10-то място, а ЦСКА 1948 е шести с 28 точки.

Ботев: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Виктор Генев, Станислав Работов (Кевин Янсон 90 мин.), Па Конате, Реда Рабей, Димитър Тонев (Славчо Шоколаров 63 мин.), Мишел Еспиноса, Емануел Току (Бисер Бонев 90 мин.), Маркиньос (Мите Цикарски 63 мин.), Атанас Илиев (Марио Младеновски 89 мин.)

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Александър Александров (Ангел Бастунов 83 мин.), Венцислав Василев (Михаил Минков 34 мин.), Лазар Марин, Ангел Лясков (Димитър Савов 55 мин.), Ивайло Чочев, Серкан Юсеин, Галин Иванов, Георги Русев (Васил Шопов 55 мин.), Денислав Александров, Димитър Митков