Ботев Пловдив записа най-категоричната си победа от началото на сезона и победи като домакин Ботев Враца с 6:0. Елвис Ману вкара хеттрик, Виктор Генев и Антоан Бароан също се разписаха, а Луис Фелипе от гостите си отбеляза автогол.

В 6-та минута удар на Херман беше уловен от Костов.

В 11-та минута Брахими намери хубаво топката от воле, но топката премина над вратата.

В 13-та минута страхотно центриране на Рой Херман стигна до Виктор Генев, който засече с глава и вкара във втори пореден мач за "канарчетата" - 1:0.

В 17-та минута удар на Венцислав Христов от фаул премина над вратата.

В 18-та минута Елвис Ману проби добре, навлезе в наказателното поле и с хубав удар по земята не остави шансове на Костов за 2:0.

В 26-та минута страхотен удар на Току беше отразен от Костов в корнер.

Последва и точен удар на Мертенс, но той не затрудни Костов.

В 43-та минута Чавдар Ивайлов отправи опасен удар, който Ханкич изби в корнер.

Силната игра на домакините продължи и през втората част, а в самото и начало Току вкара, но попадението беше отменено след преглед с ВАР.

В 51-та минута Мертенс отне топката от Валбуена и пусна пас към Елвис Ману, който вкара за 3:0, но голът беше отменен заради нарушение на Мертенс срещу Валбуена.

Все пак в 57-та минута резултатът стана класически и то след същата комбинация - Мертенс подаде към Ману за 3:0 и този път голът беше зачетен.

В 59-та минута Ману опита пас към Бароан, но Луис Фелипе спря подаването, но си отбеляза автогол за 4:0.

В 66-та минута Току стреля опасно, но Костов спаси.

В 68-та минута обаче Ботев вкара за пети път, а Ману оформи своя хеттрик. След един от типичните си рейдове Ману не срещна трудност с отбраната на врачани и оформи крайното 5:0.

Ботев не спря с головете и вкара и шесто попадение в 83-та минута, когато влезлият през втората част Па Конате намери Антоан Бароан и голмайсторът на Ботев през този сезон реализира за 6:0.

В края на двубоя Ботев Пловдив доигра мача с 10 човека, след като в 88-та минута Николай Минков беше изгонен той получи два жълти картона в рамките на няколко секунди.

С успеха "канарчетата" събраха 19 точки и остават 10-ти, а Ботев Враца е на 11-то място с 14 точки.

Следващата събота Ботев гостува на Арда.

Ботев Пд: Хидайет Ханкич, Роберто Пунчец, Джаспър ван Хертъм (Атанас Чернев 69 мин.), Виктор Генев, Дилан Мертенс, Рой Херман (Па Конате 75 мин.), Емануел Току (Николай Минков 69 мин.), Джеймс Етоо  (Уве Емануел 69 мин.), Мохамед Брахими, Антоан Бароан, Елвис Ману (Мартин Секулич 76 мин.)

Ботев Вр: Красимир Костов, Браян Мендоса, Мартин Кавдански, Луис Фелипе, Диего Фераресо (Том Рапнуил 82 мин.), Жан Пиер да Силва, Чавдар Ивайлов (Стефан Гаврилов 46 мин.), Мирослав Маринов, Браян Переа (Сантиаго Монтоя 74 мин.), Йохан Валбуена, Венцислав Христов (Клери Сербер 74 мин.)