Ботев завърши по чудесен начин редовния сезон в елита, след като победиха Локо София с 4:0 като гост. Уме Емануел и Дилан Мертенс вкараха па два гола за успеха, който прати Ботев на седмото място преди плейофите.

В 4-та минута Акере стреля, но ударът му премина покрай вратата.

Последва и неточен удар на Дилан Мертенс.

В 16-та минута Йонас Там засече центриране с глава, но ударът му премина покрай вратата.

Три по-късно Ботев откри, след като Мертенс пусна към Балоянис, който напредна влезе в пеналта и даде пас към Уме Емануел, който от границата на вратарското поле успя да вкара за 0:1. Това беше втори пореден гол през тази седмица за Емануел, който беше героят за Ботев в първия полуфинал срещу ЦСКА за Купата, вкарвайки единственото попадение за победата с 1:0 в София.

В 28-та минута последва неточен удар на Акере.

В 40-та минута Кевин Маи стреля, но покрай вратата.

В 42-та минута Ботев удвои преднината си. Етоо напредна и изведе превъзходно Уме Емануел, който влезе в наказателното поле и не остави шансове на Любенов за 0:2.

Ботев направи резултата класически в 65-та минута, когато Стефан Ламбез сбърка при опита си за подаване към Бруно Франко. Мартин Секулич овладя топката, финтира бразилеца и подаде към Мохамед Брахими. Французинът пусна към Дилан Мертенс, който от границата на наказателното поле и с помощта на горната греда вкара за 0:3.

Две минути по-късно Мертенс вкара втори гол за крайното 4:0.

С победата Ботев събра 44 точки и завърши на седмото място в редовния сезон преди началото на плейофите, които стартират другата седмица.

Локомотив София: Александър Любенов, Селсо Рапосо (Стефан Ламбес 46 мин.), Красимир Станоев, Диме Димов, Бруно Франко, Красимир Милошев (Теодор Иванов 90 мин.), Симеон Мечев (Стив Траоре 80 мин.), Карлос Франса (Ивайло Найденов 80 мин.), Антони Иванов, Кевин Маи, Димитър Митков (Калоян Кръстев 80 мин.)

Ботев: Хидает Ханкич, Николай Минков, Йонас Там, Антоан Конте, Константинос Балоянис (Димитър Папазов 75 мин.), Джеймс Етоо, Антонио Перера (Лъчезар Балтанов 46 мин.), Самуел Акере (Мартин Секулич 62 мин.), Дилан Мертенс (Янис Карабельов 81 мин.), Уме Емануел (Кристиян Нвачукву 75 мин.), Мохамед Брахими