Ботев не успя да победи съименниците си от Ботев Враца и завърши 0:0 в последната си контрола преди подновяването на втория полусезон в елита. В спаринга след 8-месечно отсъствие в игра за Ботев се завърна капитанът Тодор Неделев.

В 20-та минута Неделев можеше да се завърне с гол, след като стреля от дистанция, но Красимир Костов спаси.

Пет минути по-късно Уме Емануел направи мощен пробив, който завърши със силен шут с десния крак, но кълбото не попадна в очертанията на вратата.

В 30-та минута Браян Мендоса стреля, но той беше неточен.

Последва и удар на Том Рапнуи, но Ханкич се намеси успешно.

През втората част почти нямаше положения, а в игра за Ботев се завърнаха и Антоан Бароан и Джеймс Етоо, които влязоха като резерви. Удар на Бароан в 83-та минута премина покрай вратата.

Ботев Пловдив стартира втория полусезон на 10 февруари с домакинство на Локомотив София.

Ботев (Пловдив): Хидайет Ханкич, Рой Херман, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Тодор Неделев, Мартин Секулич, Точукву Нади, Йеспер ван Хеертум, Уме Емануел, Роберто Пунчец

Ботев (Враца): Красимир Костов, Диего Фераресо, Меси, Луис Фелипе, Браян Мендоса, Том Рапнуи, Стефан Гаврилов, Диого Барбоса, Мирослав Маринов. Клери Сербер, Браян Переа

Тодор Неделев се завърна в игра след 8-месечно отсъствиеКапитанът на Ботев играе в последната контрола на тима за зимната подготовка