Ботев продължи серията без загуба на цели 6 поредни мача без поражение, след като победи Пирин с 3:1. Пловдивчани трябваше да правя обрат, след като Комано откри още в самото начало на двубоя, но след две попадения на Самуел Акере и едно на Мартин Секулич "канарчетата" направиха пълен обрат за победата. С две асистенции се отличи капитанът Ивелин Попов, който записа пореден силен двубой.

Ботев допусна гол още в 30-та секунда, след като при центриране в пеналта на Андрей Йорданов Йонас Там сгреши фатално, след като не успя да изчисти, а след това Атанас Чернев опита да изчисти с шпагат, но тя отиде право при Юго Комано, който реализира за 0:1. Това беше и най-бързият гол в елита, който е вкаран през този сезон.

В 8-та минута Акере стреля, но Ковальов спаси.

В 13-та минута Бароан овладя чудесно топката, обърна се и отправи удар, но той премина покрай вратата.

В 22-та минута Самуел Акере изравни след страхотно изпълнение. Той получи пас от Ивелин Попов завъртя се и със страхотен удар от дъгата на пеналта вкара за 1:1.

Пирин отговори с опасен удар на Йорданов, който беше избит в корнер от Ханкич.

В 28-та минута Акере подаде чудесно към Бароан, но нападателят разочарова, пращайки топката над вратата.

В края на полувремето Бароан стреля с глава, но Ковальов спаси.

След това и Андрей Йорданов стреля опасно и затрудни Ханкич, но той изби.

В началото на втората част Ботев направи пълен обрат, след като Ивелин Попов изведе Акере в наказателното поле, който овладя и реализира за 2:1.

В 53-та минута Ивелин Попов стреля, но Ковальов изби в корнер.

Три по-късно Попов пусна чудесен пас с пета към Уме Емануле, който стреля, но покрай вратата.

Последва силен удар на Етоо, но покрай вратата.

В 61-та минута и Бароан отправи изстрел, но и той не намери очертанията на вратата.

В 86-та минута Бароан стреля от дистанция, но Ковальов изби в корнер. След неговото изпъленение първо Чернев игра с ръка, но Ковальов изби, а при добавката Там прати топката в аут.

Във втората минута от добавеното време Ботев получи пас в наказателното поле и вкара за 3:1.

Последва удар на Минков с глава, но покрай вратата.

С победата Ботев събра 23 точки и е на 9-то място, а Пирин е 14-ти с 15 точки.

В следващия кръг Ботев гостува на Арда в Кърджали в петък.

Ботев: Хидает Ханкич, Джеймс Етоо, Атанас Чернев, Йонас Там, Константинос Балоянис, Янис Карабельов, Дилан Мертенс (Дилан Мертенс 72 мин.), Самуел Акере (Минколай Минков 82 мин.), Ивелин Попов, Уме Емануел (Фаустас Степанавичус 82 мин.), Антоан Бароан (Мартин Секулич 88 мин.)

Пирин: Максим Ковальов, Дмитро Семенив, Александър Дюлгеров, Борис Тютюков (Станислав Костов 66 мин.), Андрей Йорданов, Венцислав Бенгюзов, Аюб Абу (Симеон Александров 84 мин.), Иван Тасев (Любомир Тодоров 90 мин.), Аймен Суда, Мартин Бачев, Юго Комано