Ботев продължи победната си серия и записа 4-ти пореден успех и общо 9-ти пореден мач без загуба. "Канарчетата" победиха Хебър у дома с 1:0 след попадение на Антонио Перера в 57-та минута.

Преди началото на двубоя нападателят на Ботев Антоан Бароан беше награден с плакет за най-резултатен чужденец в историята на клуба. Той задмина в класацията бразилците Жоао Пауло и Фернандо Виана.

Във втората минута Секулич се измъкна добре и отправи удар от дъгата на пеналта, но Игонен улови.

Само секунди по-късно Ивелин Попов центрира в пеналта към Секулич, който игра с глава, но Игонен изби.

В 10-та минута удар на Акере премина покрай вратата.

Последва и удар на Кабов, който излезе в аут.

В 14-та минута Стефан Цонков игра с глава, а Ханкич направи страхотно спасяване с една ръка, но в тази ситуация беше свирена и засада.

В 32-та минута удар на Кабов беше избит от Ханкич в корнер.

Последва удар на Акере спасен от Игонен.

В 52-та минута Игонен спаси и удар на Етоо.

В 57-та минута домакините все пак успяха да стигнат до попадение. Ивелин Попов центрира в пеналта, където Антонио Перера засече с глава и реализира за 1:0. За Попов това беше 8-ма асистенция във всички турнири.

В 71-вата минута Мартин Секулич се прояви с два сериозни пропуска. Първо Ивелин Попов открадна топката при слаб пас на вратаря на Хебър. Попето видя свободния Секулич, подаде му, но хърватинът се засуети и вместо да подаде към свободния Уме Емануел, реши да шутира. Игонен отрази удара с тяло, а малко по-късно видя как топката се отбива в горната греда. При въпросната втора ситуация Секулич не успя да насочи удара си с глава във вратата след центриране на Уме от левия фланг.

В 76-та минута изстрел на Акере беше париран от Игонен.

С победата Ботев завърши 8-ми с 29 точки на полусезона, а Хебър ще зимува на 12-то място с 20 точки.

За Ботев това беше последен мач за 2023-та година. Тимът ще изиграе следващия си официален мач през февруари при гостуване на Крумовград.

Ботев: Хидает Ханкич, Джеймс Етоо, Атанас Чернев, Точукву Ннади, Константинос Балоянис, Янис Карабельов, Антонио Перера, Самуел Акере, Ивелин Попов, Уме Емануел, Мартин Секулич

Хебър: Матвей Игонен, Архан Исуф, Стефан Цонков, Ангел Бастунов, Роберт Мазан, Георги Вълчев, Олексий Збун (Богомил Божуркин 83 мин.), Карлос Охене, Стилиян Тисовски, Атанас Кабов (Марсел Канади 64 мин.), Георги Николов