Ботев отпадна на осминафиналите в турнира за Купата на България, след като загуби с 1:2 като гост на Славия. Бароан откри резултата в 16-та минута, но секунди по-късно Кристиан Добрев изравни. Победата за Славия донесе Камело Нгуена, а дузпа пропусна Галин Иванов.

Ботев успя да открие резултата в 16-та минута Брахими изведе Бароан сам срещу Вуцов, ситуацията продължи и Попадийн опита да върне топката към своя вратар, който обаче изпусна топката и Бароан я отне, подавайки към Елвис Ману, който отблизо на опразнената врата вкара без проблем за 0:1.

Славия обаче изравни още в ответната атака, когато юношата на Ботев Кристиан Добрев беше изведен сам срещу Ханкич от Иван Минчев, Добре пое топката и с удар от границата на пеналта не остави шансове на Ханкич за 1:1.

В 52-та минута Славия направи пълен обрат, след като Камело Нгуена пое топката стигна до дъгата на пеналта и отправи удар по земя, който се удари в гредата и влезе в мрежата на Ботев за 2:1.

В 65-та минута Кристиан Добрев засече с глава центриране на Галин Иванов, но Ханкич уверено улови.

В 71-та минута Супрайен фаулира в наказателното поле Кристиан Добрев и съдията отсъди дузпа, която Галин Иванов изпълни. Ханкич обаче спаси удара на играча на Славия.

В 83-та минута гол на Ботев беше отменен, Ману намери Бароан, който вкара, но попадението беше отменено заради засада.

Така Ботев отпадна доста безславно в турнира и освен гола нямаше почти нищо чисто от страна на "канарчетата", които със сигурност се простиха с всякакви шансове за участие в Европа през следващия сезон. Ботев продължава само в първенството, но там тимът все още е застрашен да бъде в групата на изпадащите отбори.

Славия се присъедини към Арда, Спартак Варна, Локомотив София, ЦСКА, ЦСКА 1948, които вече си осигуриха място на четвъртфиналите.

Славия: Светослав Вуцов, Христо Попадийн, Емил Виячки, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Галин Иванов (Георги Вълчев 90 + 4 мин.), Кемело Нгуена, Иван Минчев (Ахмед Ахмедов 89 мин.), Кристиан Добрев (Тони Тасев 78 мин.), Ерол Дост, Емил Стоев

Ботев: Хидайет Ханкич, Па Конате (Абдулайе Траоре 67 мин.), Самуел Супрайен, Роберто Пунчец, Виктор Генев, Дилан Мертенс (Точувку Нади 67 мин.), Реда Рабей (Уме Умануел 86 мин.), Емануел Току, Мохамед Брахими, Елвис Ману, Антоан Бароан