Ботев победи Царско село с 3:0 в последната си четвърта контрола от зимната подготовка. Спарингът се игра на базата на Ботев в Коматево, а головете за канарчетата реализира Атанас Илиев на два пъти, а Лука от Царско село си отбеляза автогол.

В 20-та минута Царско село стигна до най-чистото положение в мача. Панайотис Лука стреля с глава, но Янко Георгиев се намеси чудесно и отрази удара му.

В 29-та минута Кристиан Добрев се контузи и беше заменен от Бисер Бонев.

В 34-та минута Ботев откри резултата, Филип Филипов центрира, а Атанас Илиев засече с глава за 1:0.

В 37-та минута Славчо Шоколаров центрира от фаул, а Панайотис Лука засече с глава и си отбеляза автогол за 2:0.

На полувремето Тодор Неделев получи наградата си за най-красив гол за изминалата година.

В 54-та минута Филип Филипов пое топката пусна по тревата към Атанас Илиев, който с удар от наказателното поле направи резултата класически - 3:0.

В 80-та минута в игра за Ботев се появи Анвар Елиюнуси, който кара проби в тима.

Ботев записа четвърти успех от четири мача в контролите и приключи спарингите без поражение.

В петък Ботев ще стартира втория полусезон в първенството с домакинство на Арда.

Ботев: Янко Георгиев, Филип Филипов, Виктор Генев, Станислав Работов, Мите Цикарски, Кевин Янсон, Славчо Шоколаров, Реда Рабей, Кристиан Добрев, Атанас Илиев, Салиф Сисе (Георги Аргилашки, Анвар Елиюнуси, Атанас Чернев, Анвар Елиюнуси, Па Конате, Бисер Бонев)

Царско село: Джони Пласид, Ивайло Марков, Мартин Кавдански, Иван Бандаловски, Христо Попадийн, Лъчезар Балтанов, Димитър Костадинов, Дилан Мертенс, Андерсон, Стефан Христов, Панайотис Лука (Михаил Иванов, Антонио Георгиев, Дилян Георгиев, Реян Даскалов, Емануил Манев)