Ботев не направи най-добрия си мач, но победи с 1:0 Верея в мача от Първа лига в Коматево и записа 4-и пореден успех в шампионата. Победното попадение падна в 67-та минута. Защитникът на гостите Бенджамия сгреши в опит да изчисти и резервата Стивън Петков откри резултата. Гостите останаха с 10 души, след като малко преди почивката Здравко Илиев бе изгонен за втори груб фаул и втори жълт картон. Един от пожекторите угасна в края на първото полувреме. Това влоши видимостта и реферът Николай Йорданов прекъсна срещата, за да се изчака повредата да бъде отстранена. След няколко минути това се случи и играта бе подновена. Двата тима доиграха полувремето, но нова повреда забави началото на второто полувреме. В крайна сметка и тя бе отстранена и мачът завърши нормално.

Ботев очаквано срещна отпор от организирания тим на Верея, който се представя отлично от началото на първенството. През първата част двата тима отправиха по един опасен удар. Най-напред Бризола от Ботев проби и стреля опасно, но вратарят изби топката. Малко след това Фенуш тресна страничната греда зад Чворович след хубав далечен удар. Футболистите на Верея се бранеха организирано и с 10 души  след почивката, но грешката на Бенджамия и численото превъзходство на Ботев наклониха везните в полза на канарчетата. Гостите бяха и без наказания си треньор Илиян Илиев, който изгледа мача от официалната трибуна. Победата на Ботев изкачи отбора на 4-то място в класирането с 20 точки, колкото има и Верея. Лидер е Лудогорец с 30 точки, пред ЦСКА с 27 и Левски с 24.

БОТЕВ - ВЕРЕЯ 1:0

1:0 Стивън Петков 67

БОТЕВ: Чворович, Панов, Терзиев, Димов, Минев, Юсеин, Балтанов, Бризола, Ндонгала, Неделев, Виана

ВЕРЕЯ: Аргилашки, Илиев, Енчев, Джемиа, Сюлеймани, Бенгюзов, Танев, Елиаш, Андонов, Фенуш, Домовчийски

Стадион: “Комплекс Коматево”
Съдия: Николай Йорданов