Ботев ще гостува в събота на ЦСКА в среща от елита. Мачът ще се играе на стадион "Българска армия" и започва в 17:30ч.

Именно срещу армейците е и най-дългата серия без успех като гост в историята на Ботев.

За последно "канарчетата" победиха този съперник на 3 ноември 1985г. с 3:2 в София. От тогава обаче до днес пловдивчани така и не са записвали друг успех в София срещу ЦСКА.

Любопитно е, че тогава ЦСКА носи името Средец, а Ботев се казва Тракия.

Лъчезар Танев открива за ЦСКА с гол в 10-та минута, а Васил Симов изравнява за Ботев. В 36-та минута Георги Велинов спасява дузпа на пловдивчани, а в 40-та минута бившият играч на Ботев Георги Славков от дузпа извежда отново напред в резултата домакините, но в 63-та минута Петър Зехтински изравнява. Победата за "канарчетата" носи Благой Блангев в 69-та минута.

Във въпросния сезон 1985-1986 Ботев остава втори на само две точки от шампиона Берое, а през декември 1985г. "канарчетата" побеждават Берое с 8:1.

ЦСКА: Георги Велинов, Недялко Младенов, Альоша Андонов, Георги Димитров, Красимир Безински, Методи Томанов, Ивайло Киров, Радослав Здравков, Лъчезар Танев, Георги Славков, Стойчо Младенов (Йордан Димитров, Ружди Керимов)

Ботев: Димитър Вичев, Марин Бакалов, Васил Симов, Петър Зехтински, Благой Блангев, Трифон Пачев, Славчо Хорозов, Запрян Раков, Костадин Костадинов, Георги Георгиев, Атанас Пашев (Коста Танев, Румен Юруков)