Ботев победи Етър с 2:1 във втората си контрола по време на зимната подготовка. Двубоят отново беше изгледан от новите членове на борда на директорите на Ботев руският бизнесмен Антон Зингаревич и собственикът на ПИМК Илиян Филипов.

В 6-та минута Ботви откри резултата. Славчо Шоколаров открадна топката, напредна, финтира бранител на гостите и с хубав удар прати топката в мрежата на бившия вратар на Ботев Христо Иванов.

В 13-та минута Ботев успя да изравни. След центриране от пряк свободен удар се случи разбъркване, защитата на Ботев не се ориентира добре в ситуацията и Даниел Младенов засече с глава и изравни резултата. От Ботев имаха претенции, че Младенов е бил в засада.

В 16-та минута капитанът на Ботев Виктор Генев се контузи и на негово място принудително влезе Атанас Чернев.

В 48-та минута влезлият през втората част вратар на Ботев Георги Аргилашки успя да спаси удар на играч на Етър.

В 71-та минута Ботев отново излезе напред в резултата. Голмайстор отново беше Славчо Шоколаров, който реализира хубаво попадение директно от пряк свободен удар за 2:1.

Това беше втора победа за Ботев в контролите, след успеха в сряда над Гигант Съединение със 7:0. Следващата събота Ботев ще играе срещу Берое поредната си контрола от подготовката.

Ботев: Янко Георгиев, Филип Филипов, Виктор Генев, Станислав Работов, Мите Цикарски, Бисер Бонев, Кевин Янсон, Иван Василев, Славчо Шоколаров, Реда Рабей, Атанас Илиев (Георги Аргилашки, Атанас Чернев, Кристиан Добрев, Станислав Маламов)

Етър: Христо Иванов, Марк Едур, Мариян Иванов, Венелин Филипов, Никола Фемиа, Яни Пехливанов, Даниел Младенов, Милчо Ангелов, Ловре Кнежевич, Алдаир Ферейра, Божидар Кацаров