Ботев победи с 2:1 Берое в третата си контрола от началото на зимната подготовка. Двубоя се игра на базата на Ботев в Коматево. Атанас Илиев реализира двете попадения за Ботев в 5-та и 41-та минута от дузпа, а за Берое се разписа Ибрахима Конте също от дузпа.

В 5-та минута Кевин Янсон изведе Атанас Илиев сам срещу Християн Василев и нападателят на Ботев откри резултата.

В 14-та минута Кевин Янсон фаулира Еривалдо в наказателното поле, а Ибрахима Конте реализира отсъдената дузпа.

В 16-та минута греда удари Георги Ангелов, а Ботев отговори с удар на Славчо Шоколаров, който беше спасен от Ганев.

В 41-та минута центриране на Цикарски срещна ръката на Илиас Хасани. Съдията Владимир Вълков отсъди дузпа, която Атанас Илиев реализира.

В 58-та минута Атанас Илиев излезе сам срещу Перниш, но не успя да реализира.

Последва много хубаво изпълнение на Реда Рабей, който опита да прехвърли от центъра Перниш, но малко не му достигна, а след това Бисер Бонев стреля, но ударът му беше спасен.

В 79-та минута Гаюс Макута беше изгонен след втори жълт картон, а на негово място влезе Георги Динков.

В 86-та минута удар на Шоколаров беше спасен от Перниш.

Следващата събота Ботев ще играе контрола срещу Царско село.

Ботев: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Виктор Генев, Станислав Работов, Мите Цикарски, Реда Рабей, Атанас Илиев, Салиф Сисе, Бисер Бонев, Славчо Шоколаров, Кевин Янсон (Атанас Чернев, Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Иван Василев)

Берое: Християн Василев, Илиас Хасани, Теди Мезаг, Георги Ангелов, Александър Василев, Гаюс Макута, Александър Цветков, Еривалдо, Кийлан Лебон, Ибрахима Конте, Димо Бакалов (Георги Маджаров, Радослав Апостолов, Душан Перниш, Крум Стоянов)