Ботев спечели контролата срещу кипърския Неа Саламина с 2:1. Двубоят беше и неофициален дебют на новия треньор на тима Желко Копич. Мачът се играе на клубната база на "канарчетата". Антоан Бароан откри, а Климович изравни, а победата донесе едно от новите попълнения на тима Елвис Ману.

В 6-та минута Ботев откри, след като кипърците сгрешиха в отбраната, топката беше върната към вратаря, но Бароан пресече подаването и вкара за 1:0.

В 26-та минута Неа Саламина успя да изравни. Топката се насочи към Климович, който с атрактивен удар със странична ножица от близка дистанция прати топката в мрежата. Феновете на Ботев аплодираха играча за изпълнението.

Ботев стигна до победата в 85-та минута, когато едно от най-новите попълнения Елвис Ману се възползва от разбъркване в наказателното поле на кипърците и отбеляза за 2:1.

Следващата събота Ботев гостува на Берое в среща от първенството, а това ще е и официалният дебют на Желко Копич.

Ботев: Хидайет Ханкич, Виктор Генев, Самуел Супрайен, Роберто Пунчец, Реда Рабей, Дилан Мертенс, Николай Минков, Рой Херман, Мохамед Брахими, Емануел Току, Антоан Бароан (Георги Аргилашки, Атанас Чернев, Джеймс Етоо, Елвис Ману, Хуго Ази, Бисер Бонев, )

Неа Саламина: Николаос Мелисас, Андреас Франгос, Серджиу Константинос, Владислав Климович, Флориан Тулемесе, Нико Даткович, Тиаго Ферейра, Офори Ричард, Рибейро Мигуелито, Хуан Фелипе, Джордже Кацикас