Ботев записа победа с 1:0 като гост на Славия в контрола, която се игра на стадион "Славия" в София.

Ботев откри в 19-та минута Маркиньос центрира от корнер, защитата на Славия проспа ситуацията и Бароан засече с глава, след лек рикошет в бранител топката влетя във вратата - 1:0.

В 21-та минута удар на Маркиньос беше избит от Петков.

В 27-та минута и Току стреля, но ударът беше неточен.

Да края на полувремето Минков стреля неточно, а Тасевски и Виячки отправиха точни удари, но не затрудниха Аргилашки.

В 50-та минута удар на бившия играч на Ботев Тони Тасев беше уловен от вратаря на Ботев.

В 60-та минута Маркиньос пробва да удвои резултата, но ударът му беше спасен.

Следващият официален мач на Ботев ще бъде на 13 август - домакинство на Арда.

Славия: Георги Петков, Марко Ихарош, Емил Виячки, Георги Вълчев, Димитър Стоянов, Ерол Дост, Камело Нгуена, Дарко Тасевски, , Кристиан Добрев, Тони Тасев, Емил Стоев

Ботев: Георги Аргилашки, Атанас Чернев, Самуел Супрайен, Виктор Генев, Филип Филипов, Николай Минков (Юсеи Касов 86 мин.), Дилан Мертенс, Кевин Янсон (Димитър Пройчев 71 мин.), Антоан Бароан (Антоан Бароан 76 мин.), Емануел Току, Маркиньос (Благовест Данчев 84 мин.)