Ботев записа първа победа при новия си старши треньор Станислав Генчев. "Канарчетата" победиха с 2:0 новака в румънския елит Политехника Яш в Банско. Мартин Секулич и Димитър Тонев отбелязаха голове за пловдивчани.

В 10-та минута Етоо стреля, но неточно.

В 23-та минута румънците отправиха удар, който премина покрай вратата.

В 26-та минута Абдулайе Траоре стреля, но ударът му не беше точен.

Ботев откри в 27-та минута, когато Мартин Секулич получи извеждащо подаване, напредна и остана сам срещу румънците и го преодоля за 1:0.

В 31-та минута Траоре стреля, но стражът на румънците изби.

Само пет минути по-късно отново Траоре имаше добра възможност, но вратарят на румънците отново спаси.

В края на полувремето Ботев вкара втори гол, а негов автор пак беше Секулич, но попадението беше отменено заради засада.

В 46-та минута в игра за Ботев влязоха Ван Хертъм, Ннади, Думбоуя и Тонев.

В 48-та минута Секулич отправи удар, който беше неточен.

В 56-та минута играч на румънците стреля с глава, но неточно.

В 60-та минута Станислав Генчев извърши нови смени и в игра влязоха Перера, Аззи и Балтанов.

В 63-та минута Димитър Тонев оформи крайния резултат, след като вкара атрактивен гол. Юношата на Ботев копна топката над пложна на стража на румънците и реализира за 2:0.

В 69-та минута Траоре отправи удар, който срещна страничната греда.

В 71-та минута в игра за Ботев се появиха Панев, Моузес и Джеферсън.

В 86-та минута бомба на Ннади от дистанция затрудни стража на румънците, който изби в корнер.

В края на двубоя младият вратар на Ботев Панев отрази удар от фаул на румънците.

Това беше втора контрола на пловдивчани, в първия си спаринг през това лято, тимът загуби от други румънци - Университатея Крайова с 0:2.

Следващата контрола на Ботев е в неделя срещу гръцкия Арис в Пловдив.

Ботев: Хидайет Ханкич, Красиан Колев, Мартин Секулич, Уме Емануел, Джеймс Етоо, Самуел Акере, Николай Минков, Абдулайе Траоре, Реда Рабей, Станислав Работов, Роберто Пунчец (Мартин Панев, Моузес Кандидус, Джеферсън Гранадо, Антонио Перера, Хуго Аззи, Лъчезар Балтанов, Джаспър Ван Хертъм, Точукву Ннади, Амаду Думбоуя, Димитър Тонев)